Պատիվ է Հայաստանի 10 լավագույն մարզիկներից մեկը լինել. Սիմոն Մարտիրոսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ծանրամարտի աշխարհի չեմպիոն Սիմոն Մարտիրոսյանը պատիվ է համարում Հայաստանի 10 լավագույն մարզիկներից մեկը լինելը:
«Ես ուրախ եմ Հայաստանի 10 լավագույն մարզիկների մեջ ընդգրկվելու համար: Ինձ համար մեծ պատիվ է 10-ից մեկը լինել, քանի որ Հայաստանում շատ ուժեղ այլ մարզիկներ կան»,-«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց աշխարհի չեմպիոնը:
ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության կողմից կազմակերպված քվեարկությանը մասնակցեցին մարզական լրագրողները, ազգային ֆեդերացիայի ներկայացուցիչները, ինչպես նաև ամփոփվեց SMS քվեարկության արդյունքները:
«Տարվա լավագույն մարզիկների» 10-յակում հայտնվեցին (այբբենական կարգով)՝ Արթուր Ալեքսանյան, Արթուր Թովմասյան, Ֆերդինանդ Կարապետյան, Վլադիմիր Հարությունյան-Լև Սարգսյան, Արսեն Ղազարյան, Մաքսիմ Մանուկյան, Սիմոն Մարտիրոսյան, Գոռ Մինասյան, Գրիգոր Մխիթարյան, Էդգար Ստեփանյան:
Միայն լրագրողների և մասնագետների քվեարկության արդյունքում լավագույն տանյակում են մտել Սիմոն Մարտիրոսյանը (44), Արթուր Ալեքսանյանը (44), Ֆերդինանդ Կարապետյանը (42), Գոռ Մինասյանը (41), Մաքսիմ Մանուկյանը (40), Վլադիմիր Հարությունյանը-Լև Սարգսյանը (39), Էդգար Ստեփանյանը (38), Արթուր Թովմասյանը (28), Արթուր Շահինյանը (23), Հենրիխ Մխիթարյանը (20):

Это честь быть одним из 10 лучших спортсменов Армении — Симон Мартиросян
Чемпион мира, тяжелоатлет  Симон Мартиросян считает честью быть одним из 10 лучших спортсменов Армении.
«Рад быть в  числе 10 лучших. Для  меня это большая честь, поскольку  в  Армении есть очень сильные  спортсмены», - в беседе с Арменпресс сказал он.
В  голосовании, организованном Министерством спорта  и по вопросам молодежи, участвовали спортивные журналисты, представители национальной федерации, учтены  итоги  SMS-голосования.
В топ-10 лучших спортсменов года вошли (в алфавитном порядке):
Алексанян Артур, Арутюнян Владимир - Саркисян Лев,  Казарян Арсен, Карапетян Фердинанд, Манукян Максим, Мартиросян Симон, Минасян Гор, Мхитарян Григор, Степанян Эдгар, Товмасян Артур.
По итогам голосования только журналистов и специалистов в топ-10 вошли: Артур Товмасян (28), Симон Мартиросян (44), Артур Алексанян (44), Фердинанд Карапетян (42), Гор Минасян (41), Максим Манукян (40), Владимир Арутюнян - Лев Саркисян (39), Эдгар Степанян (38), Артур Шагинян (23), Генрих Мхитарян (20).