Դեկտեմբերի 17-ին սպասվող իրադարձությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը ներկայացնում է այսօր սպասվող իրադարձությունները:
Այսօր՝ դեկտեմբերի 17-ին, ՀՀ կառավարության մամուլի կենտրոնում լրագրողների հետ կհանդիպի ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանը: Նա կամփոփի նախարարության 2018 թվականի մայիս-նոյեմբեր ամիսների աշխատանքները:
Իրանագետ Արմեն Իսրայելյանն ու քաղաքագետ Լիանա Հովհաննիսյանը հրավիրված ասուլիսում կանդրադառնան 2018-ին ԱՄՆ-ի տարածաշրջանային քաղաքականությանը և Իրանի միջուկային գործարքի շուրջ զարգացումներին:
Հայաստանում մարդու իրավունքների խնդիրների, Արցախում տեղի ունեցած վերջին զարգացումների մասին հրավիրված ասուլիսում կխոսի մարդու իրավունքների նախկին պաշտպան, իրավապաշտպան Լարիսա Ալավերդյանը:
Միգրացիայի ոլորտում անցկացվող «Ճամպրուկ 2018» ամենամյա  լրագրողական մրցույթն ամփոփում է արդյունքները: Այսօր նախատեսված է մրցանակաբաշխության արարողությունը:
Լրագրողների հետ կհանդիպեն «Ազգային առաջընթաց» կուսակցության վարչության անդամներ Լուսինե Հարոյանը և Հայկ Փայտյանը: Նրանք իրենց դիտարկումները կներկայացնեն հետընտրական զարգացումներից:
Մարզական անցուդարձից: Ջրացատկի Հայաստանի հավաքականը կամփոփի ընթացիկ  տարվա արդյունքները, կանդրադառնա առաջիկա անելիքներին:

Сегодня, 17-го декабря, состоится пресс-конференция и.о.министра юстиции Артака Зейналяна. Тема: итоги за май-ноябрь 2018г.
Сегодня, 17-го декабря, состоится пресс-конференция ираниста Армена Исраеляна, политолога Лианы Ованнисян. Тема: политика США в  регионе в 2018г., события  вокруг ядерной  сделки с Ираном.
Сегодня, 17-го декабря, состоится пресс-конференция экс-омбудсмена Ларисы  Алавердян. Тема: последние  аресты, ситуация  в  Арцахе, к  чему  приведут кадровые  изменения.
Сегодня, 17-го декабря, состоится церемония награждения журналистского конкурса «Чемодан-2018» в  сфере миграции.
Сегодня, 17-го декабря, состоится пресс-конференция членов  правления  партии «Национальный  прогресс» Лусине  Ароян и Айка  Пайтяна.Тема: поствыборная ситуация: сформируется ли оппозиция, арцахская проблема, планы  партийной  деятельности.
Сегодня, 17-го декабря, состоится пресс-конференция гл/тренера сборной по прыжкам в воду Грачья Чандиряна, судьи международного класса Марии  Чандирян, бронзового  призера ЧЕ  по прыжкам в воду Владимира Арутюняна и мастера спорта международного класса Азата Арутюняна.Тема: итоги деятельности сборной за 2018 год, предстоящие дела.