Իսպանիայում բացվել Է Բենքսիի գործերի ցուցահանդեսը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մադրիդում բացվել Է բրիտանացի հայտնի գրաֆիտի-նկարիչ Բենքսիի գործերի ցուցահանդեսը: Այն, կազմակերպիչների խոսքով, «ավելի արժեքավոր» կլինի այն ցուցադրանքների համեմատությամբ, որոնք ավելի վաղ ներկայացվել Էին Մոսկվայում եւ Սանկտ Պետերբուրգում, ուր հավաքորդների մի մասը չԷր ցանկացել ուղարկել ստեղծագործությունները, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Մադրիդում բացված ցուցադրանքում, որը կազմակերպվել Է Ifema ցուցահանդեսային կենտրոնում, ներկայացված Է 75 գործ: Դրանցից 28-ն արված Է միակ օրինակով. դա ավելին Է, քան հաջողվել Էր հավաքել Մոսկվայի եւ Պետերբուրգի ցուցահանդեսների համար: Ընդամենը Բենքսիի գործերը համաձայնել են Մադրիդ ուղարկել 12 հավաքորդներ ամբողջ աշխարհից, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստի գործակալությունը:

В Испании открылась выставка работ Бэнкси
Выставка работ известного британского граффити-художника Бэнкси открылась в Мадриде. Она, по словам организаторов, будет "более ценной" по сравнению с экспозициями, которые были представлены в Москве и Санкт-Петербурге, куда часть частных коллекционеров не захотели отправлять произведения,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
На экспозиции в Мадриде, которая проходит в выставочном центре Ifema, представлены 75 работ. Из них 28 сделаны в единственном экземпляре – это больше, чем удалось собрать для выставок в Москве и Петербурге.