Reuters լրատվական գործակալությունը կկրճատի շուրջ 3,2 հազար աշխատակիցների
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Thomson Reuters լրատվական գործակալությունը մինչեւ 2020 թականը պլանավորում Է աշխատանքից ազատել շուրջ 3,2 հազար աշխատակիցների կամ կրճատել գլոբալ հաստիքների 12 տոկոսը՝ ծախսերը նվազեցնելու նպատակով, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ինչպես ընկերության ներկայացուցիչները հայտնել են նեդրողների համար կազմակերպված շնորհանդեսի ընթացքում, ֆիրման նաեւ մտադիր Է մեկ երրորդով կրճատել գրասենյակների թիվը՝ 185-ից մինչեւ 133: Սպասվում Է, որ այս միջոցառումները կօգնեն հասույթից կապիտալ ներդրումների բաժինն ընթացիկ 10 տոկոսից կրճատելու մինչեւ 7 – 8 տոկոս:
Դեկտեմբերի 4-ին Thomson Reuters-ի բաժետոմսերի գինը 3 տոկոսով աճել Է: Տարեսկզբից ընկերության կապիտալիզացիան աճել Է 6,2 տոկոսով՝ մինչեւ 25,2 միլիարդ դոլար, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Информагентство Reuters уволит 12% сотрудников
Информационное агентство Thomson Reuters планирует уволить около 3,2 тыс. сотрудников, или 12% глобального штата, до 2020 года с целью сокращения расходов, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
Как сообщили представители компании в ходе презентации для инвесторов, фирма также рассчитывает сократить число офисов на треть, со 185 до 133.
Ожидается, что данные меры помогут сократить долю капиталовложений до 7-8% от выручки с текущих 10%.
Акции Thomson Reuters выросли в цене на 3% во вторник. С начала года капитализация компании увеличилась на 6,2%, до $25,2 млрд.