Թրամփը դարձյալ կասկածի տակ Է առել գլոբալ տաքացումը ԱՄՆ-ում սպասվող ցրտերի պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի անախագահ Դոնալդ Թրամփը կասկած Է հայտնել գլոբալ տաքացման ֆենոմենի հարցում ԱՄՆ-ում սպասվող ցրտերի պատճառով, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
ԱՄՆ-ի հյուսիս - արեւելքում նոյեմբերի 22-ին զգալի ցրտացում Է սպասվում, ջերմաստիճանը սովորականից ցածր կլինի այս սեզոնի համար: Այսպես, Բոստոնում եւ Ֆիլադելֆիայում նոյեմբերի լույս 23-ի գիշերն սպասվում Է ըստ Ցելսիուսի մինչեւ մինուս 9, Նյու Յորքում՝ մինչեւ մինուս 7 աստիճան: «Ցրտի խստաշունչ եւ երկարատեւ ալիքը կարող Է գերազանցել բոլոր ռեկորդները: Ի՞նչ Է պատահել գլոբալ տաքացմանը»,- գրել Է Թրամփը Twitter-ում: Հանրապետականները եւ Թրամփը կասկածանքով են վերաբերվում կլիմայի գլոբալ փոփոխման տեսությանը, որի կողմնակից Է կլիմայագետ-գիտնականների մեծ մասը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Трамп усомнился в глобальном потеплении из-за похолодания в США
Президент США Дональд Трамп усомнился в феномене глобального потепления из-за грядущего похолодания в США, передает Арменпресс.
На северо-востоке США в четверг ожидается значительное похолодание, температура будет ниже обычной для этого сезона. Так, в Бостоне и Филадельфии в ночь на пятницу ожидается до минус 9 по Цельсию, в Нью-Йорке — до минус 7.
"Жестокая и длительная волна холода может побить все рекорды. Что случилось с глобальным потеплением?" — написал Трамп в Twitter.
Республиканцы и Трамп сомневаются в теории глобального изменения климата, которой придерживается большинство ученых-климатологов.