Արցախում արտադրված հարվածային ԱԹՍ-ները համալրել են ՀՀ ԶՈՒ սպառազինությունը. արտադրության փուլում են ՀՀ ռազմարդյունաբերողների նոր զինատեսակները
Արցախում արտադրված հարվածային ԱԹՍ-ները համալրել են ՀՀ ԶՈՒ
սպառազինությունը. արտադրության փուլում են ՀՀ ռազմարդյունաբերողների նոր
զինատեսակները
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետությունում նախագծվող և թողարկվող հարվածային անօդաչու թռչող սարքերը ներառվել են ՀՀ զինված ուժերի սպառազինությունը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նոյեմբերի 12-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ընթացքում տեղեկացրեց ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանը:
«Ներառված են այնքանով, որքանով վտանգ են ներկայացնում հակառակորդի համար»,- պարզաբանեց Դավիթ Տոնոյանը։
Նախարարի պաշտոնակատարը նշեց նաև, որ բազմաթիվ նորություններ կան տեղական ռազմարդյունաբերության կողմից:
«Դրանք ոչ թե գիտակոնստրուկտորական, այլ արտադրության փուլում են։ Դա վերաբերում է նոր տեխնոլոգիաներով նոր զինատեսակներին»,- նշեց նախարարի պաշտոնակատարը:

Armenia acquires Artsakh made UAVs – new weapons of Armenian arms industry in the stage of production
Armenia acquires Artsakh made UAVs – new weapons of Armenian arms industry in the stage of
production
YEREVAN, NOVEMBER 12, ARMENPRESS. Artsakh-made combat UAVs have been included in the Armed Forces of Armenia, ARMENPRESS reports acting Defense Minister of Armenia David Tonoyan told the reporters during a press conference at the ministry.
Tonoyan provided no more details, but said that they are of great danger for the adversary.
The acting minister also noted that there are numerous innovations by local representatives of arms industry.
“They are not in the stage of engineering and designing, but are already in the stage of production. I am speaking about new types of weapons equipped with new technologies”, David Tonoyan said.