ՊՆ-ն շվեդական Gripen կործանիչներ ձեռք բերելու որոշում չունի. Դավիթ Տոնոյան
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը շվեդական կործանիչներ գնելու վերաբերյալ որոշում այս պահին չունի: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նոյեմբերի 12-ին ՊՆ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանը:
«Եկեք չկենտրոնանանք որևէ զինատեսակի վերաբերյալ ՀՀ ՊՆ որևէ առաջարկության վրա: Մենք բոլոր առաջարկություններն ուսումնասիրում ենք ու գնին, որակին ու մատակարարման ժամկետներին համապատասխան որոշումներ են կայացվում: Որևէ որոշում Gripen-ների վերաբերյալ այս պահին չկա»,- նշեց Տոնոյանը:
Նախարարի պաշտոնակատարի խոսքով՝ առկա է այլ առաջարկ այլ գործընկերոջ կողմից, որը շատ լուրջ ուսումնասիրվում է ու մոտ ապագայում որոշում է կայացվելու ձեռքբերումների հետ կապված:

В МО Армении нет решения о приобретении шведских истребителей Gripen: Давид Тоноян
В МО Армении никакого решения по поводу приобретения шведских истребителей не принято. Как передает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами сказал в понедельник и.о. министра обороны Армении Давид Тоноян, комментируя вопрос приобретения шведских истребителей JAS-39 Gripen.
"Давайте не концентрироваться на каком-то предложении Армении по поводу какого-то вида оружия. Я уже отмечал, что мы рассматриваем все предложения", - сказал он.
По словам Тонояна, решения принимаются в зависимости от качества, цены и сроков поставки оружия.
"Никакого решения по поводу Gripen нет. Есть другие предложение от другого партнера, оно серьезно рассматривается и, может быть, в ближайшее время будет принято решение", - сказал Тоноян.