Twitter-ում չեն բացառել «հավանում» կոճակից հրաժարվելը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Twitter-ի վարչակազմը դիտարկում Է այն կոճակից հրաժարվելու հնարավորությունը, որը թույլ Է տալիս նշել սոցցանցում դուր եկած հաղորդագրությունը, սակայն առաջիկայում դա չի պլանավորվում անել: Այս հայտարարությամբ հոկտեմբերի 29-ին հանդես Է եկել միկրոբլոգների ծառայության պաշտոնական ներկայացուցիչ Բրենդոն Բորմանը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել Է Daily Telegraph բրիտանական թերթը, Twitter ընկերության գլխավոր տնօրեն, միկրոբլոգների համանուն ծառայության սեփականատեր Ջեկ Դորսին հայտարարել Է, որ «սրտի ձեւ ունեցող կոճակի երկրպագուն չԷ» եւ «կցանկանար շուտ ազատվել դրանից»: Դրանից հետո Twitter-ի մամուլի ծառայությունում պարզաբանել են, որ մշտապես «վերաիմաստավորում են այն ամենը, ինչ վերաբերում Է ծառայությանը», այդ թվում եւ՝ մատնանշված կոճակին: Մենք աշխատանքի վաղ փուլերում ենք եւ առայժմ չենք պլանավորում դրանք հրապարակել»,-հավելել են ընկերությունում:
Ավելի ուշ Բորմանը ճշտել Է. «Երկու խոսք՝ «հավանում» կոճակի վերաբերյալ: Մենք հասկանալ ենք տվել, որ դիտարկում ենք այդ հնարավորությունը: Ջեկը նույնիսկ հայտարարել Է դրա հնարավորության մասին՝ ելույթ ունենալով ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի առջեւ»:
«Կոնկրետ ժամկետներ չկան: Դա շուտ տեղի չի ունենա»,-հավելել Է նա: Twitter սոցիալական ցանցը միկրոբլոգների ծառայություն Է կարճ հաղորդագրությունների հրապարակային փոխանակման համար: Նրա ամսական լսարանն այս տարվա հուլիսին հասել Է մոտավորապես 335 մլն մարդու: Ընկերության շուկայական կապիտալիզացիան գերազանցում Է 24 մլրդ դոլարը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Twitter не исключили отказа от кнопки "нравится"
Администрация Twitter рассматривает возможность отказа от кнопки, позволяющей отметить понравившееся сообщение в соцсети, однако в ближайшее время этого делать не планируется. С таким заявлением выступил в понедельник официальный представитель сервиса микроблогов Брэндон Боррман, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Как сообщила ранее британская газета Daily Telegraph, гендиректор компании Twitter, владеющей одноименным сервисом микроблогов, Джек Дорси заявил, что "не является поклонником кнопки в форме сердца" и "вскоре избавился бы от нее". После этого в пресс-службе Twitter пояснили, что постоянно "переосмысливают все, что касается сервиса", в том числе и указанную кнопку. "Мы на ранних стадиях работы и пока не планируем предавать их огласке", - добавили в компании.
Позже Боррман уточнил: "В двух словах по поводу [кнопки] "нравится". Мы давали понять, что рассматриваем эту возможность. Джек даже заявлял об этой возможности, выступая перед Конгрессом США".
"Конкретных сроков нет. Это не произойдет скоро", - добавил он.
Социальная сеть Twitter представляет собой сервис микроблогов для публичного обмена короткими сообщениями. Его ежемесячная аудитория достигла примерно 335 млн человек в июле текущего года. Рыночная капитализация компании превышает $24 млрд.