Արա Աբրահամյանի հավաստմամբ`«Եվրասիական շաբաթ»-ը ակտիվ շփումների հրաշալի հարթակ է
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Եվրասիական շաբաթ» համաժողովն ակտիվ շփումների հրաշալի հնարավորություն է ընձեռում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին համաժողովի շրջանակներում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանը:
Նրա խոսքով` համաժողովը հնարավորություն է ընձեռում շփումների ունենալ, օրինակ, ներկայացված խոշորագույն ընկերություններից մեկի`«Ռոստեխ»-ի հետ, որտեղ միլիոնից ավելի աշխատակիցներ կան: «Ֆորումը հնարավորություն է տալիս նրանց հետ ուղիղ երկխոսության մտնել, ինչի համար ստեղծված են անհրաժեշտ բոլոր մեխանիզմները»,-նշեց նա:
Արա Աբրահամյանը նշեց, որ Երևանում գործող գրասենյակ ունեն, որտեղ պատրաստ է ցանկացած պահի ընդունել բիզնեսի ներկայացուցիչներին: «Բացի այդ՝ այս տարիների ընթացքում մենք բազմաթիվ այլ ծրագրեր ենք իրականացրել, կազմակերպել հանդիպումներ տարբեր կազմակերպությունների, նախարարությունների, գերատեսչությունների հետ, ինչը հնարավորություն է ստեղծել շփումներ ու ծանոթություններ հաստատել ոչ միայն ԵԱՏՄ անդամ, այլ նաև այլ երկրների հետ: Օրինակ, համագործակցում ենք չինական մի ֆոնդի հետ, որի բյուջեն ավելի քան 70 մլրդ եվրո է»,- մանրամասնեց Աբրահամյանն՝ ընդգծելով, որ հնարավորությունները մեծ են, ուղղակի պետք է առավել քան ակտիվ լինել:
Նա ընդգծեց, որ ֆորումը պետք է մեծ տեղ զբաղեցնի ոչ միայն Հայաստանի, այլ նաև Ռուսաստանի, Ղազախստանի, Բելառուսի բիզնես կյանքում:
«Որպես հայ՝ ես ձեզ հավաստիացնում եմ, որ պետք է ավելի հաճախ համագործակցել, կազմակերպված լինել գործողություններում` զգալու համար աշխատանքի արդյունավետությունը»,-հավելեց Ռուսաստանի հայերի միության նախագահը:

‘Eurasian Week is a perfect platform for active contacts’ – Ara Abrahamyan
YEREVAN, OCTOBER 23, ARMENPRESS. The Eurasian Week International Forum provides perfect opportunity for active contacts, Ara Abrahamyan – Chairman of the Union of Armenians of Russia, said on the sidelines of the Forum in Yerevan, reports Armenpress.
He said the Forum provides an opportunity to have contacts, for instance, with one of the major companies – Rostec, which has more than a million employees. “The Forum enables to establish direct dialogue with them, and all necessary mechanisms are created for that purpose”, he added.
Ara Abrahamyan said they have an office in Yerevan where he is ready to host business representatives at any moment. “Moreover, during these years we have implemented many programs, organized meetings with different organizations, ministries and agencies which enabled to establish ties and contacts not only with the EAEU member states, but also other countries. For instance, we are cooperating with a Chinese fund, the budget of which is more than 70 billion Euros”, he said, adding that there are great opportunities, it’s just necessary to be more active.
Ara Abrahamyan said the Forum must have a great place in the business life of Armenia, as well as Russia, Kazakhstan, Belarus.
“As an Armenian, I assure you that it is necessary to cooperate more frequently, be organized in actions in order to feel the effectiveness of the work”, he added.