Աշնանը Հայաստանը կհյուրընկալի «Ամերիկյան երկրների մրցունակության փոխանակում» կազմակերպության հերթական միջոցառումը
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանի 100 օրվա պաշտոնավարմանը նվիրված մամուլի ասուլիսը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սեպտեմբերի 28-ից հոկտեմբերի 4-ը Հայաստանում կանցկացվի «Ամերիկյան երկրների մրցունակության փոխանակում» կազմակերպության հերթական միջոցառումը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին ասուլիսում հայտնեց էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը:
Միջոցառումը երկրորդ անգամ է անցկացվելու ամերիկյան աշխարհամասի սահմաններից դուրս: Նախկինում ծրագիրը համատեղ հայտով հյուրընկալել են Իսրայելը և Գերմանիան: Գևորգ Պապոյանի պնդմամբ՝ Հայաստանում սպասում են բարձրաստիճան պաշտոնյաների և գործարարների՝ ամերիկյան տարբեր երկրներից: «Քննարկվելու են տնտեսական զարգացման, նորարարության, ձեռնարկատիրության ոլորտներում լավագույն փորձը, ինչպես նաև համագործակցությունը կրթության ոլորտում և գործարար կապերի զարգացման հնարավորությունները»,- նշեց նախարարը՝ հավելելով, որ այս ընթացքում լայնածավալ աշխատանք է իրականացվել իր ղեկավարած գերատեսչության և ԱՄՆ-ի առևտրի դեպարտամենտի միջև:

Осенью в Армении пройдет очередное мероприятие организации “Обмен конкурентоспособности американских стран”
Очередное мероприятие организации “Обмен конкурентоспособности американских стран” пройдет в Армении осенью, с 28 сентября по 4 октября.
Как передает "Арменпресс", об этом на пресс-конференции сообщил министр экономики Геворг Папоян.
За пределами американского континента мероприятие пройдет во второй раз. Раньше программу по совместному запросу проводили Израиль и Германия.
По словам Геворга Папояна, в Армении ждут высокопоставленных чиновников и бизнесменов из разных американских стран. "Будут обсуждаться лучшие практики в сфере экономического развития, инноваций, предпринимательства, а также сотрудничество в сферах образования и возможностей развития деловых связей", - отметил министр. Он добавил, что за этот период была проведена обширная работа между возглавляемым им ведомством и Министерством торговли США.