ԼՂ հիմնահարցի հետ կապված հայկական կողմի դիրքորոշումը հայտնի է ու հստակ.ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԼՂ հիմնահարցի հետ կապված հայկական կողմի դիրքորոշումը հայտնի է ու հստակ: Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում այս մասին նշեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանն՝ անդրադառնալով Հայաստանում իր առաքելությունն ավարտող ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսի հարցազրույցին:
«Ղարաբաղյան հարցի հետ կապված մեր դիրքորոշումը հայտնի է, շատ հստակ է: Վերջին անգամ ես խոսել եմ Լյուքսեմբուրգում, վարչապետը նույնպես արտահայտվել է դրա մասին: Մենք աշխատում ենք և բանակցում ենք մեր դիրքորոշումների շրջանակում և շարունակելու ենք այդ ուղղությամբ աշխատանքը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց Զոհրաբ Մնացականյանը:
«Evnreport»-ին տված հարցազրույցում Ռիչարդ Միլսը նշել էր, որ հասկանում է՝ «2016 թվականի ապրիլյան պատերազմն էլ ավելի է սրել հայերի ընկալումները, սակայն դաժան իրականությունն այն է, որ ցանկացած կարգավորում պահանջելու է գրավյալ տարածքների որոշակի մասի վերադարձ»:

Позиция армянской стороны по карабахскому вопросу известна и ясна: и.о. министра ИД Армении
Позиция армянской стороны по карабахскому вопросу известна и ясна. Как передает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами после заседания правительства сказал и.о. министра ИД Армении Зограб Мнацаканян, комментируя заявление завершившего свою миссию в Армении посла США Ричарда Миллса.
«Позиция армянской стороны по карабахскому вопросу известна и ясна. В последний раз я говорил об этом в Люксембурге, о том же сказал и премьер-министр. Мы работаем и ведем переговоры в рамках нашей позиции, и будем продолжать работать в этом направлении»,- сказал он.
В своем кинтервью изданию «Evnreport» Миллс сказал, что «апрельская война 2016 года еще более обострила восприятие армян, однако жестокая действительность кроется в том, что любое урегулирование потребует возврата части захваченных территорий».