Անհայտ անձը կրակոցներ է արձակել Գլենդելի հայկական ռեստորաններից մեկում. կա զոհ և վիրավոր
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գլենդելի հայկական ռեստորաններից մեկում անհայտ անձը կրակոցներ է արձակել, ինչի հետևանքով մեկ մարդ զոհվել է, մեկ անձ էլ վիրավորվել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը. վկայակոչելով ktla.com-ը, միջադեպը տեղի է ունեցել հոկտեմբերի 14-ի գիշերը:
Ոստիկանությունը հայտնել է, որ կրակոցների հետևանքով 40-50 տարեկան մեկ մարդ զոհվել է: Ոստիկանությունը հարցաքննում է միջադեպին ականատես եղած բազմաթիվ մարդկանց հետ, ովքեր հավաքված են եղել բանկետի մասնակցելու համար:
Գլենդելի ոստիկանության սերժանտ Դեն Սաթլզը հայտնել է, որ բանկետին մասնակցել է նվազագույնը 100 մարդ: «Հետևաբար, մեզ ծանր աշխատանք է սպասվում, քանի որ մենք պետք է զրուցենք նրանցից յուրաքանչյուրի հետ»,- ասել է նա:
Նա նաև հայտնել է, որ կրակոցներ արձակած անձը մոխրագույն մեքենայով փախուստի է դիմել: Այլ տվյալներ նրա մասին չկան:

Неизвестный открыл стрельбу у армянского ресторана в Глендейле: есть жертва и раненый
Один человек убит, еще один ранен врезультате выстрелов, прозвучавших рядом сармянских рестораном "Арарат" в городе Глендейл, США.
Как сообщает изданиеKTLA.com, поданным полиции вресторане втот момент находилось более 100 человек, все они будут допрошены.
Как передает «Арменпресс», изданиеCBS Los Angelesпишет, что вмомент выстрелов ресторане проходило сразу 3 мероприятия.
Полиция отмечает, что погибший – мужчина лет 50, второй пострадавший получил незначительные повреждения. Также сообщается, что какминимум один изподозреваемых скрылся навнедорожнике темного цвета. Сержант полиции Глендейла Дэн Саттлз сообщает, что в банкете принимали участие около 100 человек. «Так что, нас ожидает тяжелая работа, надо побеседовать с каждым из них»,- сказал он.