Ջասթին Թրյուդոն հույս ունի ապագայում անդրադառնալ ՀՀ-ում Կանադայի դեսպանատուն բացելու հարցին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում Կանադայի դեսպանատուն բացելու անհրաժեշտություն կլինի երկու երկրների հարաբերությունները բարելավելուց հետո: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հոկտեմբերի 13-ին ՀՀ վարչապետի ու Կանադայի վարչապետի համատեղ մամուլի ասուլիսի ընթացքում ասաց Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն:
«Մենք հասկանում ենք, որ ՀՀ-ում Կանադայի դեսպանատուն բացելը լուրջ առաջընթաց կլինի: Ինչքան ավելի բարելավվեն երկու երկրների հարաբերությունները, գնալով անհրաժեշտ կլինի սկսել այդ գործընթացը: Մենք հույս ունենք ապագայում անդրադառնալ այդ հարցին»,- ասաց Թրյուդոն:
Կանադայի վարչապետի խոսքով՝   Նիկոլ Փաշինյանի հետ երկար են խոսել երկու երկրների հարաբերությունները խորացնելու տեսլականի մասին: Թրյուդոն նշեց, որ հարաբերությունները զարգացնելու մասին զրույցները շատ ներշնչող էին:

Trudeau hopeful on future opening of Canadian embassy in Armenia
YEREVAN, OCTOBER 13, ARMENPRESS. There will be a need to open a Canadian embassy in Armenia after developing relations between the two countries, Justin Trudeau told a joint presser today with Armenian counterpart Nikol Pashinyan.
“We understand that opening an embassy of Canada in Armenia will be serious progress. The more relations develop the more there’ll be a need to start this process. We hope to address this issue in the future,” Trudeau said.
The Canadian PM said that he and PM Pashinyan spoke a great length about the vision of deepening relations. He said that the conversations are very inspiring.