Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ինդոնեզիայի նախագահ Ջոկո Վիդոդոյին
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ինդոնեզիայի Հանրապետության նախագահ Ջոկո Վիդոդոյին երկրում տեղի ունեցած երկրաշարժի և ցունամիի պատճառած մարդկային զոհերի կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայության հետ կապերի վարչությունից, Նիկոլ Փաշինյանի հեռագրում, մասնավորապես, ասված է. «Խորին ցավակցություն եմ հայտնում Ձեզ և Ինդոնեզիայի բարեկամ ժո­ղովրդին Սուլավեսի կղզու Պալու քաղաքում տեղի ունեցած երկրաշարժի և ցունամիի պատճառած հարյուրավոր մարդկային զոհերի, վիրավորների և մեծ ավերածությունների կապակցությամբ:
Կիսելով Ձեր և Ինդոնեզիայի բարեկամ ժողովրդի վիշտը՝ մաղթում եմ զոհված­ների հարազատներին տոկունություն և ոգու արիու­թյուն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»։

Премьер-министр Армении направил телеграмму соболезнования президенту Республики Индонезия
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту Республики Индонезия  Джоко Видодо в связи с многочисленными человеческими жертвами в результате землетрясения и цунами.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата премьер-министра Республики Армения, в послании, в частности, говорится: “Выражаю глубокие соболезнования Вам и дружественному народу Индонезии в связи с сотнями жертв и масштабными разрушениями в результате землетрясения и цунами в городе Палу на острове Сулавеси.
Разделяя Вашу скорбь и боль дружественного народа Индонезии, желаю родственникам жертв мужества и стойкости духа, а раненым - скорейшего выздоровления”.