ՀՀ ոստիկանության պետին կից հասարակական խորհրդի «թեժ գիծ» ժամը 12:00-ի դրությամբ ստացվել է 11 հեռախոսազանգ
ՀՀ ոստիկանության պետին կից հասարակական խորհրդի «թեժ գիծ» ժամը 12:00-ի
դրությամբ ստացվել է 11 հեռախոսազանգ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանության պետին կից հասարակական խորհրդի «թեժ գիծ» ժամը 12:00-ի դրությամբ ստացվել է 11 հեռախոսազանգ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանությունից, զանգերից 2-ը վերաբերել են ընտրական տեղամասերից մեկի մոտ երիտասարդների խմբված ներկայությանն ու ընտրողներին ուղղորդելու փորձերին, և մեկ այլ ընտրական տեղամասում՝ ժամը 8:00-ի դրությամբ մատնահետք կարդացող սարքերի անգործությանը: Երկու դեպքերով էլ անհապաղ իրականացվել է ստուգում: Մնացած 9 հեռախոսազանգերով քաղաքացիները պարզաբանումներ են խնդրել տարբեր հարցերով, այդ թվում՝ իրենց ընտրական տեղամասերի հասցեները ճշտելու և տեղեկացնելու, նույնականացման քարտով քվեարկելու իրավունքի, քվեարկության օրը բազմաբնակարան շենքերի վերելակներում քարոզչական պաստառների առկայության, ՀՀ կացության քարտով քվեարկելու իրավունքի, հաշմանդամություն ունեցող քաղաքացու կողմից տեղամասային կենտրոն հասնելու անհնարինության և այլ հարցերի շուրջ:

На 12:00 часов на «горячую линию» Общественного совета при начальнике полиции РА поступило 11 звонков
На 12:00 часов на «горячую линию» Общественного совета при начальнике полиции РА
поступило 11 звонков
На 12:00 часов на «горячую линию» Общественного совета при начальнике полиции РА поступило 11 звонков.
Как сообщили Арменпресс в полиции РА, 2 звонка сообщали о скоплении у одного из и/у группы молодых лиц, которые пытались агитировать избирателей. 1 звонок сообщал о бездействии прибора, считывающего отпечатки пальцев.
По 2 случаям отреагировали незамедлительно. По остальным 9 звонкам избиратели просили дать разъяснения по разным вопросам, касающимся избирательного процесса – о голосовании по идентификационным карточкам, о наличии предвыборных агитационных плакатов в лифтах и т.д.