ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԻԻՀ նախագահ Հասան Ռոհանիին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանիին Ահվազ քաղաքում տեղի ունեցած ահաբեկչական հարձակման հետևանքով մարդկային զոհերի կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Նիկոլ Փաշինյանի հեռագրում, մասնավորապես, ասված է. «Ցավով տեղեկացա Իրանի Իսլամական Հանրապետության Ահվազ քաղաքում տեղի ունեցած ահաբեկչական հարձակման մասին, որը բազմաթիվ զոհերի և վիրավորների պատճառ դարձավ:
Նման անմարդկային գործողությունները վերստին գալիս են հաստատելու մեր այն համոզմունքը, որ անհրաժեշտ է մեկտեղել բոլոր ուժերը միջազգային այդ չարիքի դեմ պայքարում:
Խստորեն դատապարտելով կատարվածը` զոհվածների հարազատներին ու մերձավորներին մաղթում եմ տոկունություն և ոգու արիություն, իսկ տուժածներին` շուտափույթ ապաքինում»:

PM Pashinyan sends condolence letter to President of Iran
YEREVAN, SEPTEMBER 22, ARMENPRESS.  Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan sent a condolence letter to the President of the Islamic Republic of Iran Hassan Rouhani on the occasion of the human losses as a result of the terror act in Ahvaz city.
As ARMENPRESS was informed from the official website of the Prime Minister of Armenia, the letter runs as follows,
“It was with deep grief that I learned about the terror attack in Ahvaz city of the Islamic Republic of Iran, which claimed numerous lives and left many injured.
Such inhuman acts once again reaffirm our conviction that it’s necessary to join all the efforts in fight against that evil.
Strictly condemning what happened, I wish steadfastness and spiritual strength to the relatives of the victims and speedy recovery to the injured”.