Սեպտեմբերի 21-ի տոնակատարություններին տասնյակ հազարավոր մարդ է մասնակցել, սակայն չի արձանագրվել և ոչ մի միջադեպ. ՀՀ վարչապետ
Սեպտեմբերի 21-ի տոնակատարություններին տասնյակ հազարավոր մարդ է
մասնակցել, սակայն չի արձանագրվել և ոչ մի միջադեպ. ՀՀ վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս տարի սեպտեմբերի 21-ի տոնակատարություններն աննախադեպ մթնոլորտում անցան, դրանց մասնակցեցին տասնյակ հազարավոր մարդիկ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ն, այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում ուղիղ միացման ժամանակ հայտնեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Իսկ այսօր առավոտյան ես լսեցի ՀՀ ոստիկանության պետի զեկույցը, և ինձ համար շատ կարևոր էր այն, որ իմացա՝ երեկվա տոնակատարությունների ընթացքում որևէ միջադեպ չի արձանագրվել: Այսինքն՝ ՀՀ տասնյակ հազարավոր քաղաքացիներ են մասնակցել տոնակատարություններին, ըստ որոշ գնահատականների՝ մասնակիցների թիվն առավոտից սկսած անցել է 150 հազարի սահմանը, բայց ոչ մի միջադեպ չի արձանագրվել: Սա իսկապես բացառիկ ցուցանիշ է, որը ցույց է տալիս, որ իսկապես Հայաստանում սիրո և համերաշխության մթնոլորտ է տիրում: Կարծում եմ՝ բոլորդ կհամաձայնեք, որ տոնակատարության այդ ձևը, երբ բազմաթիվ տեղերում բեմեր են դրված, տարբեր ոճերի, ուղղությունների արվեստագետներ են ներկայանում, իսկ մարդիկ հնարավորություն ունեն այս օրը լինել տոնական բացառիկ մթնոլորտում, շատ արդյունավետ է ու դրական: Կարծում եմ՝ սեպտեմբերի 21-ը այսուհետ Հայաստանում կվերածվի փառատոնի»,- ասաց վարչապետը:
Նա հայտնեց, որ մեկնում է աշխատանքային այցով Արարատի մարզ և մարզի բնակիչների հետ կհանդիպի Արտաշատի կենտրոնական հրապարակում ժամը 17:00-ին:

Dozens of thousands of people participated in September 21 festive events but no incident was recorded – PM Pashinyan
Dozens of thousands of people participated in September 21 festive events but no incident was
recorded – PM Pashinyan
YEREVAN, SEPTEMBER 22, ARMENPRESS. The festive events of September 21 of this year went on in an unprecedented atmosphere with dozens of thousands of participants, ARMENPRESS reports PM Pashinyan said in a live Facebook broadcast.
“And this morning I listened to the report of the Police Chief of Armenia and for me it was very important that I learned that no incident was recorded during yesterday’s festive events. Dozens of thousands of citizens of Armenia participated in the celebrations, according to some assessments the number of participants starting from the morning passed the line of 150 thousand, but no incident was recorded. This is a really unique indicator, showing that really an atmosphere of love and solidarity prevails in Armenia”, he said, adding that September 21 can become a festival in Armenia.
He informed that he pays a working visit to Ararat Province and will meet with the residents of the province in the central square of Artashat at 17:00 to discuss the problems of the province with them.