Անկախության տոնի առթիվ նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորել է Չինաստանի նախագահը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության անկախության 27-րդ տարեդարձի առթիվ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է ստացել Չինաստանի ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինից:
«Ես մեծ նշանակություն եմ տալիս չին-հայկական հարաբերությունների զարգացմանը եւ պատրաստ եմ Ձեզ հետ միասին համատեղ ջանքեր գործադրել, որպեսզի երկկողմ հարաբերություններն ու փոխշահավետ համագործակցությունը նոր մակարդակի հասնեն, եւ «Մեկ գոտի, մեկ ուղի» նախաձեռնության համատեղ իրականացման ընթացքում ձեռք բերված արդյունքներն ավելի մեծ օգուտ բերեն մեր երկրներին ու ժողովուրդներին»,-ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի գրասենյակից, ասված է Չինաստանի նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

YEREVAN, SEPTEMBER 20, ARMENPRESS. President of China Xi Jinping has sent a congratulatory cable to Armenian President Armen Sarkissian on the 27th anniversary of Independence Day.
“I attach great importance to the development of the Chinese-Armenian relations and I am ready to make efforts together with you in order to increase the bilateral relations and mutual cooperation to a new level, and that the results achieved during the joint implementation of the One Belt One Road initiative bring greater benefit to our countries and peoples,” Xi Jinping said in the cable, according to Sarkissian’s office.