Հայ-ռուսական հարաբերությունները նախկինում երբեք այնքան բարձր մակարդակի չեն եղել, որքան այսօր. Նիկոլ Փաշինյան
Հայ-ռուսական հարաբերությունները նախկինում երբեք այնքան բարձր մակարդակի չեն եղել,
որքան այսօր. Նիկոլ Փաշինյան
ՄՈՍԿՎԱ, 8 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը գտնում է, որ հայ-ռուսական հարաբերությունները նախկինում երբեք այնքան բարձր մակարդակի չեն եղել, որքան այսօր։ Ինչպես Մոսկվայից հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, ՀՀ վարչապետը նման կարծիք հայտնեց  ռուսաստանաբնակ հայ գործարարների  հետ հանդիպման ընթացքում ունեցած ելույթում:
«Կարծում եմ՝ բոլորդ էլ գիտեք, որ վերջին 1-1.5 ամսվա ընթացքում և հայկական, և ռուսական, և միջազգային մամուլում խոսվում է հայ-ռուսական հարաբերություններում ճգնաժամի մասին: Ես կարող եմ հիմա ինձ թույլ տալ հայտարարել, որ հայ-ռուսական հարաբերություններում ոչ միայն որևէ ճգնաժամ չկա, այլև, թույլ տվեք հավակնոտ հայտարարություն անել և ասել, որ հայ-ռուսական հարաբերությունները նախկինում երբեք այնքան բարձր մակարդակի չեն եղել, որքան այսօր»,- հայտարարեց վարչապետը:
Փաշինյանը հիշեցրեց, որ նախքան սեպտեմբերի 8-ին ՌԴ նախագահի հետ կայացած հանդիպումը  իրենց վերջին հանդիպումը տեղի էր ունեցել Մոսկվայում ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության բացման առիթով: «Մենք այսօր քննարկեցինք դրանից հետո տեղի ունեցած բոլոր այն իրադարձությունները, որոնք արժանի են քննարկման: Ես ուրախ եմ արձանագրել, որ այդ բոլոր քննարկումներում ընդհանրացրել ենք մեր պատկերացումները և եկել ընդհանուր հայտարարի»,- ընդգծեց ՀՀ վարչապետը:

Armenian-Russian relations have never been at such a high level in the past – Nikol Pashinyan
YEREVAN, SEPTEMBER 8, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan thinks that the Armenian-Russian relations have never been at such a high level in the past, the correspondent of ARMENPRESS reports from Moscow that he PM announced about this in his speech during his meeting with Russian-Armenian businessmen.
“I think all of you know that during the last 1-1.5 months the Armenian and Russian media, as well as international media speak about the crisis in Armenian-Russian relations. Now I can allow me to announce that there is no crisis in the Armenian-Russian relations. Moreover, let me make an ambitious announcement and say that the Armenian-Russian relations have never been at such a high level in the past”, the Armenian PM announced.
Pashinyan reminded that his last meeting with the Russian President took place during the opening ceremony of FIFA World Cup in Moscow. “Today we discussed all the developments that happened after that meeting that deserve to be discussed”, Pashinyan said, expressing satisfaction for being able to come to a conclusion over all the issues.