Օսիպյանը համոզված է, որ Նարեկ Սարգսյանի միջազգային հետախուզումը դրական արդյունքներ կտա
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ոստիկանության պետ Վալերիյ Օսիպյանը համոզված է, որ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբոր որդու՝ Նարեկ Սարգսյանի միջազգային հետախուզումը դրական արդյունքներ կտա: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին Օսիպյանը նշեց կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչ նորություն կա նախկին նախագահի եղբորորդի՝ հետախուզման մեջ գտնվող Նարեկ Սարգսյանից:
«Համբերատար սպասեք, քանի որ սա այնպիսի գործընթաց է, որը համբերություն է պահանջում, և ժամանակատար աշխատանք: Հնարավոր չէ, որ մարդ թաքնվի այնպիսի հատվածում, որ իրեն հնարավոր չլինի հայտնաբերել: Մենք Ինտերպոլի հետ սերտ համագործակության մեջ ենք, ինչը վաղ թե ուշ իր դրական արդյունքները կտա»,- ասաց ոստիկանապետը:
Հայտարարագրման ենթակա գույքը թաքցնելու և ապօրինի հարստանալու դեպքերի վերաբերյալ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի շրջանակներում 06.07.2018թ. ծառայության քննիչի կողմից որոշում է կայացվել Լյովա Սարգսյանին և վերջինիս դստերը` Անի Սարգսյանին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 310.1-րդ հոդվածի 1-ին մասով եւ 314.3-րդ հոդվածի 2-րդ մասով որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին: Անի Սարգսյանն արդեն իսկ ներկայացել է ՀՔԾ: ՀՀ քրեական օրենսգրքի 310.1-րդ հոդվածի 1-ին մասով մեղադրանք է առաջադրվել նաև Լ. Սարգսյանի որդուն` Նարեկ Սարգսյանին:

Осипян уверен: международный розыск Нарека Саркисяна даст положительные результаты
Начальник  полиции РА  Валерий Осипян уверен: международный  розыск племянника экс-президента Сержа Саргсяна – Нарека  Саркисяна, даст положительные  результаты. Как  передает Арменпресс,  так сказал Осипян в  беседе  с журналистами по окончании заседания  правительства.
«Наберитесь терпения, ждите, эта работа требует терпения и длительного времени. Не может быть, чтобы  человек  спрятался так, чтобы  его невозможно было найти. Мы  тесно сотрудничаем с Интерполом, а это рано или поздно даст положительные  результаты», - сказал Осипян.
В  рамках дела  по сокрытию в декларации доходов и незаконному  обогащению, находящегося в ведении ССС,   06.07.2018г. принято решение о привлечении Левы Саркисяна и его Дочь Ани Саркисян  в качестве  обвиняемых по ч.1 ст.310.1  и ч.2 ст.314.3 УК РА.по ч.1 ст. 310.1 обвинение  предъявлено и сыну  Л.Саркисяна – Нареку Саркисяну.