Արցախի շահերի պաշտպանությունը մեր սուրբ պարտականությունն է. Էդուարդ Շարմազանով
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի  նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 1-ին Ստեփանակերտում հանդիպել է Արցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի եւ պատգամավորների հետ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից, կողմերը քննարկել են հայկական երկու պետությունների խորհրդարանների համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը նշել է. «Արցախի շահերի պաշտպանությունը եղել եւ մնում է մեր սուրբ պարտականությունը: Բոլոր միջազգային խորհրդարանական հարթակներում շարունակելու ենք պաշտպանել Արցախի քաղաքացիների ինքնորոշման անքակտելի իրավունքը: Համոզված եմ, որ Արցախի Հանրապետության միջազգային ճանաչումը սարերի հետեւում չէ»:

‘Protection of Artsakh’s interest is our sacred duty’ – Deputy Speaker Eduard Sharmazanov tells colleagues in Stepanakert
‘Protection of Artsakh’s interest is our sacred duty’ – Deputy Speaker Eduard Sharmazanov tells
colleagues in Stepanakert
YEREVAN, SEPTEMBER 2, ARMENPRESS. Deputy Speaker of Parliament of Armenia Eduard Sharmazanov had a meeting on September 1 with Artsakh’s Speaker of Parliament Ashot Ghulyan and local lawmakers in Stepanakert.
The sides discussed issues related to cooperation between the parliaments of both countries, the press service of Artsakh’s parliament said.
In his speech, Sharmazanov in part said: “The protection of Artsakh’s interests has been and continues to be our sacred duty. We will continue protecting the inseparable right of self-determination of the people of Artsakh in all international parliamentary arenas. I am convinced that the international recognition of the Republic of Artsakh isn’t far off.”