Պուտինը սեպտեմբերի 1-ին Սոչիում բանակցություններ կվարի Ադրբեջանի նախագահի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը սեպտեմբերի 1-ին Սոչիում բանակցություններ կվարի Ադրբեջանի իր պաշտոնակից Իլհամ Ալիեւի հետ, որը Ռուսաստանում կգտնվի պաշտոնական այցով:
Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Կրեմլի մամուլի ծառայությունը, երկու երկրների ղեկավարները «կքննարկեն երկկողմ օրակարգի հանգուցային թեմաները, ներառյալ փոխշահավետ առեւտրատնտեսական համագործակցության հետագա զարգացման հեռանկարները»:
«Նաեւ կարծիքներ կփոխանակվեն միջազգային ու տարածաշրջանային հրատապ խնդիրների շուրջ: Բանակցությունների արդյունքներով սպասվում Է մի շարք միջկառավարական եւ միջգերատեսչական փաստաթղթերի ստորագրում»,- հավելել են մամուլի ծառայությունում:

Путин 1 сентября проведет переговоры с президентом Азербайджана
Президент России Владимир Путин 1 сентября в Сочи проведет переговоры со своим азербайджанским коллегой Ильхамом Алиевым, который будет находиться в России с официальным визитом, передает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Как сообщает пресс-служба Кремля, "лидеры рассмотрят ключевые темы двусторонней повестки дня, включая перспективы дальнейшего развития взаимовыгодного торгово-экономического сотрудничества".
"Будет также проведен обмен мнениями по актуальной международной и региональной проблематике. По итогам переговоров ожидается подписание ряда межправительственных и межведомственных документов", - добавили в пресс-службе.