Վրաերթ Զովունի գյուղում. քաղաքացու առողջական վիճակը գնահատվել է միջին ծանրության
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օգոստոսի 20-ին, ժամը 21:58-ին «911» ծառայությանը տեղեկություն է հաղորդվել, որ Կոտայքի մարզի Զովունի գյուղում՝ «ԱՆԻ» կաթնամթերքի գործարանի մոտակայքում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա տուժած. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր է մեկնել ՀՀ ԱԻՆ ՓԾ հատուկ հրշեջ ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ Ա. Ա.-ը (1988թ.) «Volkswagen Jetta» մակնիշի ավտոմեքենայով վրաերթի է ենթարկել Հ. Ս.-ին (1993 թ.), ով հոսպիտալացվել է «Արմենիա» ՀԲԿ: Բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են միջին ծանրության:

Наезд в селе Зовуни: состояние пострадавшего - средней тяжести
20 августа, в 21:58, в службу «911» МЧС Армении поступил сигнал о том, что в селе Зовуни Котайкской области РА – близ молочного завода – произошло ДТП, есть пострадавший: необходима помощь спасателей. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении.
Согласно информации, на место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда Спасательной службы МЧС РА.
Выяснилось, что А. А. (1988 г.р.) на автомобиле «Volkswagen Jetta» совершил наезд на Г.С. (1993 г.р.), пострадавшего госпитализировали в республиканский медцентр «Армения». Врачи оценили состояние пострадавшего как средней тяжести.