ԱՄԷ-ն շարունակում է բարեգործական ծրագրեր իրականացնել ՀՀ-ում
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ-ում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների դեսպան ՆԳ Ջասիմ Մուհամմադ Ալ Կասիմին էմիրաթական Կարմիր Մահիկ բարեգործական կազմակերպության հետ համագործակցության շրջանակներում հերթական ծրագիրն է իրականացրել այս անգամ ՀՀ Գյումրի քաղաքում։ «Արմենպրես»-ի տեղեկացմամբ Գյումրիի «Շիրակ» կենտրոնի տնօրեն Վահան Թումասյանի հետ համագործակցության արդյունքում Գյումրի քաղաքի շուրջ 250 աշակերտի տրամադրվել են հագուստ, պայուսակ և գրենական պիտույքներ։
«Նման ծրագրերի իրականացումը լինելու է շարունակական, մեր բարեգործական ծրագրերի հիմնական թիրախ են հանդիսանում անապահով երեխաները և առողջապահության ոլորտը»․- նշել է ԱՄԷ դեսպան Ալ Կասիմին։

YEREVAN, AUGUST 15, ARMENPRESS. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Arab Emirates to Armenia Jassim Mohamed Al Qasemi has implemented another program this time in Gyumri city within the frameworks of the cooperation with the UAE Red Crescent charity organizations, reports Armenpress.
Based on the cooperation with Vahan Tumasyan, director of Gyumri’s Shirak center, nearly 250 school children in Gyumri have been provided with clothes, bags and stationery.
“The implementation of such programs will be continuous, the children in need and the healthcare sector are the main targets of our charity programs”, the UAE Ambassador said.