Սըր Պատրիկ Սթյուարթը վերադառնում Է «Աստղային ճանապարհ»
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիտանացի հայտնի դերասան սըր Պատրիկ Սթյուարթը որոշել Է վերադառնալ «Աստղային ճանապարհ» ֆրանշիզայում կապիտան Ժան-Լյուկ Փիքարի իր նշանավոր դերին: 78-ամյա Սթյուարթը խաղալու Է CBS All Access ալիքի նոր սերիալում, որտեղ խոսքը Փիքարի կյանքի մասին Է «Աստղային ճանապարհ. հաջորդ սերունդը» հեռուստասերիալից հետո:
Դերասանն այդ մասին հայտարարել Է՝ անսպասելի հայտնվելով Լաս Վեգասում Star Trek ամենամյա կոնվենցիայում եւ հաստատելով ամիսներ շարունակ պտտվող լուրերը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով BBC-ին:
Նա կինոյում նկարահանվում Է արդեն գրեթե վաթսուն տարի. բացի «Աստղային ճանապարհ»-ից, նրան փառք Է բերել նաեւ պրոֆեսոր Չառլզ Կսավիեյի դերը «Իքս մարդիկ» ֆիլմաշարում: Պատրիկ Սթյուարթը Փիքարին մարմնավորել Է 1987-ից մինչեւ 1994 թվականն ընկած ժամանակաշրջանում գիտաֆանտաստիկ հեռուստասերիալի 178 Էպիզոդներում, ինչպես նաեւ չորս գեղարվեստական ֆիլմերում, որոնցից վերջինը թողարկվել Է 2002 թվականին:
«Ես միշտ շատ եմ հպարտանալու նրանով, որ նկարահանվել եմ «Աստղային ճանապարհ. հաջորդ սերունդը» հեռուստասերիալում, բայց երբ մենք այդ եզրափակիչ ֆիլմն ավարտեցինք 2002 թվականին, ինձ իսկապես թվաց, որ «Աստղային ճանապարհ»-ում իմ ժամանակն ավարտվել Է միանգամայն բնականորեն»,-ասել Է Նյու Յորքում բնակվող դերասանը:

Сэр Патрик Стюарт возвращается в "Звездный путь"
Известный британский актер сэр Патрик Стюарт решил вернуться во франшизу "Звездный путь" (Star Trek) в своей знаменитой роли капитана Жан-Люка Пикара, сообщает Арменпресс со ссылкой на BBC.
78-летний Стюарт сыграет в новом сериале канала CBS All Access, в котором пойдет речь о жизни Пикара после телесериала "Звездный путь: Следующее поколение". Актер объявил об этом во время неожиданного появления на ежегодной конвенции Star Trek в Лас-Вегасе, подтвердив многомесячные слухи.
Он снимается в кино уже почти шестьдесят лет, помимо "Звездного пути" славу ему принесла и роли профессора Чарльза Ксавье в серии фильмов "Люди Икс".
Патрик Стюарт сыграл Пикара в 178 эпизодах научно-фантастического телевизионного сериала в период с 1987 по 1994 год, а также в четырех художественных фильмах, последний из которых вышел в 2002 году.
"Я всегда буду очень гордиться тем, что снимался в "Звездном пути: "Следующее поколение", но когда мы завершили этот финальный фильм в 2002 году, мне на самом деле казалось, что мое время в "Звездном пути" закончилось вполне естественно", - сказал живущий в Нью-Йорке актер.