Գլենդելի քաղաքային խորհուրդը հաստատել է Հայ-ամերիկյան թանգարանի նախագիծը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Գլենդելի քաղաքային խորհուրդը միաձայն հաստատել է Հայ-ամերիկյան թանգարանի նախագիծը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Asbarez.com-ը:
Թանգարանի տարածքը տրվելու է վարձակալությամբ՝ տարեկան 1 միլիոն դոլար վարձավճարով: Տարածքը կտրամադրվի 55 տարի ժամկետով ևս 40 տարի այն երկարաձգելու հնարավորությամբ:
Թանգարանի գործադիր նախագահ Պերճ Կարապետյանը շնորհակալություն է հայտնել Գլենդելի քաղաքապետին, քաղաքային խորհրդի անդամներին նախագծի իրականացմանն աջակցելու համար: «Մենք կշարունակենք համագործակցել այս կարևոր նախագիծը կյանքի կոչելու հարցում, որը մարդկանց հնարավորություն կտա զգալ մշակութային բազմազանությունը և դեմ հանդես գալ նախապաշարմունքներին»,- ասել է նա:

The $1-per-year Ground Lease Agreement with the City of Glendale will locate the Armenian-American Museum in Glendale Central Park. The initial term of the Ground Lease Agreement will be 55 years with options to extend the lease term for 40 years with a ground lease rate of $1 per year.
Museum Executive Chairman Berdj Karapetian expressed gratitude to the Glendale Mayor, the City Council members for helping to implement the project. “We will together embark on the next phase of this important journey with a vision for a cultural campus that will enrich the community, educate the public on the Armenian American story, and empower individuals to embrace cultural diversity and speak out against prejudice”, he said.