Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի տարածաշրջանային կառավարիչ  Յան Վան Բիլսենի գլխավորած պատվիրակությանը
Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի
տարածաշրջանային կառավարիչ  Յան Վան Բիլսենի գլխավորած պատվիրակությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի խմբի անդամ Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի տարածաշրջանային կառավարիչ  Յան Վան Բիլսենի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, վարչապետը կարևորել է կառավարության և մեր երկրի մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչների համագործակցությունն ու զարգացումը Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի հետ: Նիկոլ Փաշինյանը համոզմունք է հայտնել, որ ակտիվ փոխգործակցությունը կնպաստի մեր երկրի տնտեսության խթանմանն ու մասնավոր հատվածի գործունեության զարգացմանը:
Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի տարածաշրջանային կառավարիչը նշել է, որ Հայաստանում տեղի ունեցող դրական փոփոխությունները, կառավարության թափանցիկ ու բաց գործելաոճը ստեղծում են լավ հնարավորություններ երկրի զարգացման համար, այդ թվում՝ մասնավոր հատվածի տեսանկյունից: Յան Վան Բիլսենը հավելել է, որ Միջազգային ֆինանսական կորպորացիան պատրաստ է աջակցել Հայաստանի մասնավոր հատվածին՝ գործունեության ընդլայնման ու նոր ծրագրերի իրականացման ուղղությամբ:
Այս առումով, զրուցակիցները կարծիք են հայտնել, որ բիզնեսները պետք է ունենան կորպորատիվ կառավարման ներքին գործուն կանոններ, դառնան թափանցիկ և ձգտեն մասնակցության՝ հրապարակային կապիտալի շուկաներին:

PM Pashinyan receives Regional Head of Representation of the International Finance Corporation in Armenia
PM Pashinyan receives Regional Head of Representation of the International Finance
Corporation in Armenia
YEREVAN, AUGUST 2, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan received on August 2 the delegation led by Regional Head of Representation of the International Finance Corporation (IFC) in Armenia, WB Group, Jan Van Bilsen.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Government of Armenia, the PM highlighted the cooperation between the Government and the private sector with the International Finance Corporation. Pashinyan expressed confidence that the active cooperation will foster the economy of Armenia and the development of the activities of the private sector.
The Regional Head of Representation of the IFC noted that the positive changes in Armenia, the transparent and open activities of the Government create good opportunities for the development of the country, including from the perspective of the private sector.