Հարավային Օսիայի արտգործնախարարն ուղերձ է հղել Արցախի ԱԳՆ հիմնադրման 25- ամյակի կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը շնորհավորական ուղերձ է ստացել Հարավային Օսիայի արտաքին գործերի նախարար Դմիտրի Մեդոևից՝ Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչության հիմնադրման 25-ամյակի կապակցությամբ։  Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, նշվում է.
«Պետականության կայացման բոլոր փուլերում Արցախի արտաքին գործերի նախարարությունն ինտենսիվ և պատասխանատու կերպով իրականացրել է աշխատանքներ՝ ուղղված հանրապետության շահերի պաշտպանությանն ու խթանմանը, այսօր վստահորեն և հետևողականորեն իրագործում է իր առջև դրված խնդիրները՝ նոր մարտահրավերների և միջազգային ասպարեզում փոփոխությունների բարդ պայմաններում։ Լեռնային Ղարաբաղի դիվանագիտական ծառայությունն իր ամենօրյա ջանքերի շնորհիվ՝ հիմնված Արցախի ժողովրդի լավագույն բարոյական հատկանիշների և ավանդույթների վրա, ցուցաբերում է բարձր պրոֆեսիոնալիզմ, հետևողականություն և հավատարմություն՝ ընտրած ուղուն։
Համոզված եմ, որ Հարավային Օսիայի և Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև ստեղծված ամուր գործընկերային և բարիդրացիական հարաբերությունների զարգացումն այսուհետ ևս նպաստելու է մեր հանրապետությունների փոխգործակցության մակարդակի բարձրացմանը, երկկողմ համագործակցության ընդլայնմանը՝ հանուն մեր երկրների և ժողովուրդների բարգավաճման»։

South Ossetia’s foreign minister sends congratulatory message on 25th anniversary of establishment of Artsakh MFA
South Ossetia’s foreign minister sends congratulatory message on 25th anniversary of
establishment of Artsakh MFA
YEREVAN, JULY 31, ARMENPRESS. Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh Masis Mayilian received a congratulatory message from Minister of Foreign Affairs of the Republic of South Ossetia Dmitry Medoyev on the 25th anniversary of the establishment of the Foreign Ministry of Artsakh, the ministry told Armenpress.
The congratulatory message, in particular, reads:
"The Ministry of Foreign Affairs of Artsakh has intensively and responsibly worked to protect and promote the interests of the Republic at all the stages of state-building. Today the ministry confidently and consistently implements its tasks in the complex conditions of new challenges and shifts in the international field. With its daily work, guided by the best moral qualities and traditions of the people of Artsakh, the diplomatic service of Nagorno Karabakh demonstrates high professionalism, consistency and devotion to the chosen path.
I am confident that the development of the strong partnership and friendly relations between the Foreign Ministries of South Ossetia and Artsakh will continue to contribute to increasing the level of collaboration between our states and expanding the bilateral cooperation for the sake of peace and prosperity of our countries and peoples”.