Միջազգային բանակային խաղերի տանկային բիաթլոնում Հայաստանի թիմը տոնել է առաջին հաղթանակը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանում մեկնարկած միջազգային բանակային խաղերի շրջանակում անցկացվող տանկային բիաթլոնում Հայաստանը ներկայացնող ժամկետային զինխառայողների թիմն առաջին անհատական մրցավազքում զբաղեցրել է առաջին տեղը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Ժամկետային զինծառայողներ Արման Առուստամյանը, Լևոն Հովհաննիսյանը, Զոհրաբ Զոհրաբյանը ելույթն առաջին տեղով ավարտել են իրենց խմբում՝ խոցելով ամենաշատ թիրախները՝ հնարավոր 5-ից 5-ը։ Մեր տղաները հետևում են թողել Ղրղզստանի, Վիետնամի և Միանմայի տանկային թիմերին»,-գրել է նա:

Armenia’s team celebrates first victory in tank biathlon of International Army Games
YEREVAN, JULY 30, ARMENPRESS. The team of Armenian servicemen captured the first place in the 1st individual race in the tank biathlon being held within the frames of the International Army Games in Russia, Artsrun Hovhannisyan, spokesperson of the Armenian defense ministry, said on Facebook, reports Armenpress.
“Soldiers Arman Arustamyan, Levon Hovhannisyan and Zohrab Zohrabyan completed their performance in the 1st place by downing the most targets – 5 out of 5. Our soldiers have left behind the teams of Kyrgyzstan, Vietnam and Myanmar”, he said.