Հատուկ քննչական ծառայություն է ժամանել Ալիկ Սարգսյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՔԾ է ժամանել նախկին ոստիկանապետ, պատգամավոր Ալիկ Սարգսյանը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ զրույցում նա նշեց, որ ՀՔԾ է եկել շորթման գործով հանցագործության մասին հաղորդման վերաբերյալ վկայություն տալու:
Լրագրողների հարցին` թե արդյոք կարող է որևէ կարգավիճակով ներգրավվել Մարտի 1-ի գործում, Ալիկ Սարգսյանը նկատեց, որ Մարտի 1-ի հետ որևէ կապ չունի, բայց, որ գործը պետք է բացահայտվի` չի կասկածում:
Նախկին ոստիկանապետը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ նորմալ է վերաբերվում իրավապահ մարմինների կողմից կոռուպցիոն բացահայտումներին:
«Միշտ ասել եմ, և ասում եմ` ամեն մարդ պետք է իր արածի համար պատասխան տա, եթե ոչ այսօր, ապա` վաղը»,- նշեց Սարգսյանը:

Бывший начальник полиции Алик Саркисян прибыл в Специальную следственную службу
Бывший начальник полиции, депутат НС Армении Алик Саркисян прибыл в Специальную следственную службу. Как сообщает Арменпресс, он отметил, что приехал для дачи показаний по делу о вымогательстве.
Отвечая на вопрос журналистов о том, участвовал ли он в деле 1-го марта, Алик Саркисян заметил, что с делом 1-го марта он не имеет никакого отношения, но он не сомневается, что дело должно быть раскрыто.
Бывший начальник полиции сказал в беседе с журналистами, что нормально относится к раскрытиям сотрудниками правоохранительных органов коррупционных дел.
«Я всегда говорил и говорю, что каждый человек должен дать ответ за свои действия, если не сегодня, то завтра», - сказал он.