Հատուկ քննչական ծառայություն է ժամանել Ալիկ Սարգսյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՔԾ է ժամանել նախկին ոստիկանապետ, պատգամավոր Ալիկ Սարգսյանը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ զրույցում նա նշեց, որ ՀՔԾ է եկել շորթման գործով հանցագործության մասին հաղորդման վերաբերյալ վկայություն տալու:
Լրագրողների հարցին` թե արդյոք կարող է որևէ կարգավիճակով ներգրավվել Մարտի 1-ի գործում, Ալիկ Սարգսյանը նկատեց, որ Մարտի 1-ի հետ որևէ կապ չունի, բայց, որ գործը պետք է բացահայտվի` չի կասկածում:
Նախկին ոստիկանապետը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ նորմալ է վերաբերվում իրավապահ մարմինների կողմից կոռուպցիոն բացահայտումներին:
«Միշտ ասել եմ, և ասում եմ` ամեն մարդ պետք է իր արածի համար պատասխան տա, եթե ոչ այսօր, ապա` վաղը»,- նշեց Սարգսյանը:

YEREVAN, JULY 26, ARMENPRESS. Former police chief of Armenia, MP Alik Sargsyan arrived in the Special Investigative Service, reports Armenpress.
He told reporters that he came to the SIS to testify on the report on extortion case.
Asked whether he may be involved with any status in the 2008 March 1 case investigation, the MP said he has no link with the March 1 case, adding that this case should be definitely revealed.
He told reporters that he normally reacts to the corruption discoveries of the law enforcement agencies. “I have always stated and state that anyone should be held accountable, if not today, then tomorrow”, he said.