Շառլ Ազնավուրը համաշխարհային շրջագայությունը կվերսկսի սեպտեմբերին. France-Presse
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շառլ Ազնավուրը, ոը մայիսին ձեռքի կոտրվածք Էր ստացել, համաշխարհային շրջագայությունը կվերսկսի սեպտեմբերին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հունիսի 18-ին հայտնել Է France-Presse գործակալությունը՝ հղում անելով երգչի ներկայացուցիչներին:
Ավելի վաղ հաղորդվել Էր, որ Ազնավուրը վնասվածքի հետ կապված դադարից հետո բեմ դուրս կգա հունիսի 30-ին Լոնդոնում, սակայն բժիշկները 94-ամյա արտիստին հանձնարարել են հետաձգել համերգային գործունեությունը: «Դժբախտ պատահարից հետո, Շառլ Ազնավուրն ապաքինվում Է, սակայն բժիշկները պարզել են, որ վերականգնման գործընթացն ավելի շատ ժամանակ կպահանջի, քան սպասվում Էր եւ կշարունակվի մինչեւ օգոստոսի վերջը»,- հայտարարել են շանսոնիեի ներկայացուցիչները:
Համերգները, որոնք ծրագրված Էին Մեծ Բրիտանիայում (Լոնդոնում հունիսի 30-ին), Իսպանիայում (Մարբելում հուլիսի 14-ին), Գերմանիայում (Ռեգենսբուրգում եւ Քյոլնում հուլիսի 21-ին եւ օգոստոսի 4-ին) եւ Խորվաթիայում (Պուլայում օգոստոսի 16-ին), չեղարկված են: «Երգիչը կկարողանա իր համաշխարհային շրջագայությունը շարունակել սեպտեմբերին»,- հայտնել են արտիստի ներկայացուցիչները: Սպասվում Է, որ Ազնավուրն իր համերգային ծրագիրը կվերսկսի Սիդնեյում ունենալիք ելույթով, իսկ այնուհետեւ համերգներ կտա Տոկիոյում, Օսակայում , Կիեւում եւ Բրյուսելում: Տարվա վերջին պլանավորված են նրա համերգները Ֆրանսիայում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

AFP: Шарль Азнавур возобновит мировое турне в сентябре
Французский шансонье Шарль Азнавур, получивший в мае перелом руки, возобновит мировое концертное турне в сентябре. Как передает Арменпресс, об этом в понедельник сообщило Agence France-Presse со ссылкой на представителей певца.
Ранее сообщалось о том, что Азнавур после паузы, связанной с травмой, выйдет на сцену 30 июня в Лондоне, однако врачи рекомендовали 94-летнему артисту повременить с концертной деятельностью.
"С момента несчастного случая, ставшего причиной двойного перелома плечевой кости, Шарль Азнавур идет на поправку, однако врачи посчитали, что процесс восстановления займет больше времени, чем ожидалось, и продлится до конца августа", - заявили представители шансонье.
Концерты, запланированные в Великобритании (Лондон, 30 июня), Испании (Марбелья, 14 июля), Германии (Регенсбург и Кельн, 21 июля и 4 августа соответственно) и Хорватии (Пула, 16 августа), отменены. "Певец сможет продолжить свое мировое турне в сентябре", - сообщили представители артиста. Ожидается, что Азнавур возобновит свою концертную программу с выступления в Сиднее, а затем даст концерты в Токио, Осаке, Киеве и Брюсселе. В конце года у него запланированы концерты во Франции.