ԱԱԾ-ն գործողություններ է իրականացնում Երևանի քաղաքապետարանում
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը գործողություններ է իրականացնում Երևանի քաղաքապետարանում: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց ՀՀ ԱԱԾ Մամուլի կենտրոնի պետ Սամսոն Գալստյանը:
«Այս պահին կարող եմ միայն հաստատել, որ, այո, գործողություններ են իրականացվում Երևանի քաղաքապետարանում: Սակայն լրացուցիչ տեղեկությունների համար հորդորում եմ սպասել պաշտոնական հաղորդագրության»,-նշեց Գալստյանը:
Մամուլում շրջանառվող որոշ տեղեկությունների համաձայն՝ գործողությունները կապված են «Երևան» հիմնադրամի գործունեության հետ: ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանն ու ԱԺ «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Լենա Նազարյանը դիմել են դատարան «Երևան» հիմնադրամի դեմ՝ անհրաժեշտ տեղեկություններ չտրամադրելու համար: Տեղեկություններ կային նաև, որ Երևանի ավագանու առաջիկա նիստում քննարկվելու է հիմնադրամի լուծարման  հարցը: Նիստը նախատեսված է հունիսի 26-ին, սակայն Երևանի քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքում նիստի օրակարգը կցված չէ:

YEREVAN, JUNE 13, ARMENPRESS. The national security service is carrying out actions in the Yerevan City Hall, head of the service’s press center Samson Galstyan told ARMENPRESS.
“At this moment I can only confirm that indeed actions are underway in the Yerevan City Hall. However, I urge to wait for the official statement for additional information,” he said.
According to various media reports, the operation concerns the activity of the Yerevan Foundation. According to reports, education and science minister Arayik Harutyunyan and Yelk MP Lena Nazaryan have filed a lawsuit against the foundation for failing to provide necessary information. According to other reports, the upcoming sitting of the Yerevan City Council will debate dissolving the foundation. The sitting is planned for June 26, but the agenda of the sitting hasn’t been published on the website of Yerevan City Hall yet.