Բակո Սահակյանն իրավապահ մարմինների ղեկավարների մասնակցությամբ խորհրդակցություն է անցկացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 12-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն Արցախի Հանրապետության իրավապահ մարմինների ղեկավարների մասնակցությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Քննարկվել են իրավապահ մարմինների գործունեությանը վերաբերող հարցեր: Առանձնակի ուշադրություն է դարձվել հասարակության կողմից բարձրաձայնված բացասական երեւույթներին:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ անհրաժեշտ է ամենայն լրջությամբ եւ պատասխանատվությամբ աշխատել վերհանված թերությունների վերացման ուղղությամբ՝ խստիվ հետեւելով օրենքի տառին եւ ոգուն:
Նախագահը նշել է, որ պետք է անել ամեն ինչ, որպեսզի հանրապետությունում պահպանվի հասարակական անվտանգության բարձր աստիճանը՝ այն համարելով մեր երկրի կարեւոր ձեռքբերումներից մեկը:

Президент Республики Арцах провел рабочее совещание с участием руководителей правоохранительных органов
Президент Республики Арцах провел рабочее совещание с участием руководителей
правоохранительных органов
Президент Бако Саакян 12 июня провел рабочее совещание с участием руководителей правоохранительных органов Республики Арцах.
Были обсуждены вопросы, касающиеся деятельности правоохранительных органов. Как сообщили Арменпресс в Главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, особое внимание было уделено негативным явлениям, озвученным со стороны общественности.
Саакян подчеркнул, что необходимо со всей серьезностью и ответственностью работать в направлении устранения выявленных упущений, строго придерживаясь буквы и духа закона.
Президент Республики Арцах отметил, что следует сделать все необходимое, чтобы в республике была сохранена высокая степень общественной безопасности, назвав это одним из важных достижений страны.