ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Վյաչեսլավ Վոլոդինին և Վալենտինա Մատվիենկոյին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից:
«Ընդունեք իմ անկեղծ շնորհավորանքներն ազգային տոնի` Ռուսաստանի օրվա կապակցությամբ: Մաղթում եմ Ձեզ, Պետական դումայի գործընկերներին եւ ողջ ռուս ժողովրդին բարություն, բարեկեցություն ու բարգավաճում:
Վստահ եմ, որ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Ռուսաստանի Դաշնության Պետական դումայի ակտիվ համագործակցությունն այսուհետ եւս կշարունակի զարգանալ փոխգործակցության ու փոխվստահության ոգով»,-նշված է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի շնորհավորական ուղերձում
Արա Բաբլոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել նաև ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյին:
«Ընդունեք իմ անկեղծ շնորհավորանքներն ազգային տոնի՝ Ռուսաստանի օրվա առթիվ: Մաղթում եմ Ձեզ, Դաշնության խորհրդի գործընկերներին եւ ողջ ռուս ժողովրդին բարություն, բարեկեցություն եւ բարգավաճում:
Հիմնվելով բարեկամության եւ հարգանքի բարի ավանդույթների վրա, որոնք հնուց ի վեր կապում են Հայաստանի եւ Ռուսաստանի ժողովուրդներին՝ մենք մշտապես աջակցում ենք փոխշահավետ կապերին ու կառուցողական երկխոսությանը՝ երկկողմ եւ բազմակողմ համագործակցության ողջ շրջանակով:
Վստահ եմ, որ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Ռուսաստանի Դաշնության Պետական դումայի ակտիվ համագործակցությունն այսուհետ եւս կշարունակի զարգանալ փոխգործակցության ու փոխվստահության ոգով»,-ասված է ՀՀ խորհրդարանի ղեկավարի շնորհավորական ուղերձում

Ара Баблоян поздравил Председателя Госдумы ФС РФ В.Володина и Председателя СФ ФС РФ В.Матвиенко
Председатель НС Армении Ара Баблоян поздравил Председателя Госдумы ФС РФ В.Володина и Председателя СФ ФС РФ В.Матвиенко по случаю Дня России. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации НС Армении. В поздравлениях сказано:
“ Многоуважаемый Вячеслав Викторович!
Примите мои искренние поздравления по случаюнационального праздника - Дня России. Желаю Вам, коллегам Государственной Думы и всему российскому народу добра, благополучия и процветания.
Уверен, что активное сотрудничество Национального Собрания Республики Армения и Государственной Думы Российской Федерации будет и впредь развиваться в духе взаимного партнерства и доверия” .
“ Многоуважаемая Валентина Ивановна!
Примите мои искренние поздравления по случаюнационального праздника - Дня России. Желаю Вам, коллегам Совета Федерации и всему российскому народу добра, благополучия и процветания.
Опираясь на добрые традиции дружбы и уважения, издавна связывающие народы Армении и России, мы неизменно поддерживаем взаимовыгодные связи и конструктивный диалог по всему спектру вопросов двустороннего и многостороннего сотрудничества.
Уверен, что активное взаимодействие Национального Собрания Республики Армения и Федерального Собрания Российской Федерации будет и впредь развиваться в духе взаимного партнерства и доверия” .