ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետը բարձր է գնահատել ՊԲ մարտական պատրաստականության մակարդակը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի և Արցախի ռազմական համագործակցության և գործողությունների համադրման ծրագրի շրջանակում հունիսի 4-ից 5-ը աշխատանքային այցով ՊԲ-ում էր գտնվում ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Արտակ Դավթյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանի ուղեկցությամբ ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը այցելել է առաջնագծի մի շարք ուղղություններ, մասնակցել բանակի հրամանատարության ներգրավմամբ անցկացված դաշտային երթի պլանով նախատեսված միջոցառումներին:
Իրականացված աշխատանքների ընթացքում ճշգրտվել են փոխգործակցության ընթացիկ խնդիրներն ու զարգացման հեռանկարները, քննարկվել հավանական հակառակորդի հնարավոր գործողություններն ու դրանց համարժեք արձագանքելու առավել արդյունավետ տարբերակները:
Արտակ Դավթյանը բարձր է գնահատել ՊԲ-ի մարտական պատրաստականության արդի մակարդակն ու ռազմատեխնիկական հնարավորությունների զարգացմանն ուղղված հետևողական քայլերը և հավաստիացրել, որ ՀՀ պաշտպանական ոլորտի պատասխանատուները այսուհետ ևս գործուն աջակցություն կցուցաբերեն ՊԲ-ի մարտական ներուժի հետագա կատարելագործման հարցերում:
Շրջայցի ավարտին հայկական երկու հանրապետությունների զինված ուժերի պատասխանատուները հստակեցրել են երկկողմ համագործակցության համատեքստում նախատեսված առաջիկա անելիքները:

YEREVAN, JUNE 5, ARMENPRESS. Armenia’s delegation led by Chief of the General Staff of the Armed Forces, Mayor-General Artak Davtyan visited the Defense Army on June 4-5 within the framework of the Armenia-Artsakh military cooperation and action plan, Artsakh’s defense ministry told Armenpress.
Accompanied by Defense Army commander, Lieutenant-General Levon Mnatsakanyan, Mayor-General Artak Davtyan visited several directions of the frontline.
During the visit the ongoing issues and development prospects of the mutual partnership, the possible actions of the adversary and the further effective ways to adequately response to them were discussed.
Artak Davtyan highly appreciated the current combat preparedness level of the Defense Army and the consistent steps aimed at developing the military-technical capacities, as well as assured that Armenia’s defense field representatives will provide practical assistance to issues on further improving the Defense Army’s combat potential.
At the end of the tour the military officials outlined the future actions in the context of bilateral cooperation.