Կախա Կալաձեն քաղաքագլխի դերում կնկարահանվի կատակերգական ֆիլմում
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թբիլիսիի քաղաքապետ Կախա Կալաձեն նկարահանվելու Է գեղարվեստական ֆիլմում, որում մարմնավորելու Է քաղաքագլխին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով «Գրուզիա Online»-ին:
Ինչպես հայտնել Է BM.ge գործակալությունը, Վրաստանում կնկարահանեն «Մոռացված մեղեդի» գեղարվեստական ֆիլմը:
Նախագիծն իրականացվում Է Թբիլիսիի քաղաքապետարանի եւ Զբոսաշրջության ազգային վարչակազմի աջակցությամբ: Ըստ սյուժեի, իրեն անծանոթ Վրաստան Է ժամանում սլովակցի հարուստ գործարարի թոռը: Նա պատրաստվում Է պարզել պապի վերջին ցանկության գաղտնիքը:
Գործակալության տվյալներով՝ նկարահանումներին ակտիվ մասնակցություն կունենա Թբիլիսիի քաղաքապետարանը, իսկ Կախա Կալաձեն ֆիլմում կմարմնավորի երիտասարդ ու եռանդուն քաղաքապետին, որն արագորեն եւ արդյունավետ կերպով լուծում Է տարբեր խնդիրներ:

Каха Каладзе снимется в роли мэра в комедийном фильме
Мэр Тбилиси Каха Каладзе снимется в художественном фильме, в котором сыграет мэра, сообщает Арменпресс со ссылкой на Грузия Online.
Как сообщает агентство BM.ge, в Грузии снимут художественный фильм «Забытая мелодия». Проект осуществляется при поддержке тбилисской мэрии и Национальной администрации туризма.
По сюжету, в неизвестную ему до этого Грузию приезжает внук богатого словацкого бизнесмена. Он собирается выяснить тайну последнего желания деда.
По данным агентства, активное участие в съемках примет тбилисская мэрия, а Каха Каладзе сыграет в фильме роль молодого и энергичного мэра, который быстро и эффективно решает разные проблемы.