Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Gallup International ասոցիացիայի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Gallup International ասոցիացիայի նախագահ Կանչո Ստոյչևի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,վարչապետը ողջունել է Gallup International ասոցիացիայի 71-րդ տարեկան համաժողովի անցկացումը Երևանում և միջազգային փորձագետների մասնակցությունն այդ միջոցառմանը: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է քաղաքական հետազոտությունների որակի շարունակական բարձրացումը, փորձի փոխանակումն ու վերլուծությունների արդյունքում հնարավորինս օբյեկտիվ գնահատական ունենալը՝ իրականացվելիք բարեփոխումների, կառավարման համակարգի գործունեության և այլ ուղղություններով: Կառավարության ղեկավարը հույս է հայտնել, որ երևանյան համաժողովը կնպաստի փորձի փոխանակմանն ու փորձագետների վերլուծական կարողությունների մակարդակի բարձրացմանը:
Կանչո Ստոյչևը վստահություն է հայտնել, որ Երևանում ընթացող համաժողովը կձևավորի տարածաշրջանային փոխհամագործակցության նոր հիմքեր, մասնակիցներին հնարավորություն կտա ծանոթանալ սոցիոլոգիայի վերջին միտումներին և իրականացնել հաջողված փորձի փոխանակում: Gallup International ասոցիացիայի նախագահը վարչապետին է ներկայացրել համաժողովի շրջանակում քննարկվող թեմաներն ու հայաստանյան գործընկերների հետ համագործակցության զարգացման հնարավորությունները:

YEREVAN, MAY 22, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan received the delegation led by President of the Gallup International Association (GIA) Kancho Stoychev, the PM’s Office told Armenpress.
The PM welcomed holding the 71st annual GIA forum in Yerevan and the participation of international experts in this event. Nikol Pashinyan attached importance to the constant increase of the quality of political research, the exchange of experience and having an objective assessment as a result of analysis in the directions of upcoming reforms, activity of the government system and etc. PM Pashinyan expressed hope that the Yerevan forum will contribute to exchange of experience and increase of analytical capacity level of experts.
Kancho Stoychev expressed confidence that the Yerevan forum will form new grounds for regional cooperation, will enable the participants to get acquainted with the latest trends in sociology and to make an exchange of successful experience. The GIA President introduced the Armenian PM on the topics being discussed at the forum and the opportunities to develop the cooperation with the Armenian partners.