Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Gallup International ասոցիացիայի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Gallup International ասոցիացիայի նախագահ Կանչո Ստոյչևի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,վարչապետը ողջունել է Gallup International ասոցիացիայի 71-րդ տարեկան համաժողովի անցկացումը Երևանում և միջազգային փորձագետների մասնակցությունն այդ միջոցառմանը: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է քաղաքական հետազոտությունների որակի շարունակական բարձրացումը, փորձի փոխանակումն ու վերլուծությունների արդյունքում հնարավորինս օբյեկտիվ գնահատական ունենալը՝ իրականացվելիք բարեփոխումների, կառավարման համակարգի գործունեության և այլ ուղղություններով: Կառավարության ղեկավարը հույս է հայտնել, որ երևանյան համաժողովը կնպաստի փորձի փոխանակմանն ու փորձագետների վերլուծական կարողությունների մակարդակի բարձրացմանը:
Կանչո Ստոյչևը վստահություն է հայտնել, որ Երևանում ընթացող համաժողովը կձևավորի տարածաշրջանային փոխհամագործակցության նոր հիմքեր, մասնակիցներին հնարավորություն կտա ծանոթանալ սոցիոլոգիայի վերջին միտումներին և իրականացնել հաջողված փորձի փոխանակում: Gallup International ասոցիացիայի նախագահը վարչապետին է ներկայացրել համաժողովի շրջանակում քննարկվող թեմաներն ու հայաստանյան գործընկերների հետ համագործակցության զարգացման հնարավորությունները:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял президента Международной ассоциации Gallup International Канчо Стойчева
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял президента Международной
ассоциации Gallup International Канчо Стойчева
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял 22-го мая делегацию во главе с президентом Международной ассоциации Gallup International Канчо Стойчевым. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации премьер-министра Армении.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян приветствовал факт проведения 71-й ежегодной конференции ассоциации Gallup International в Ереване, и участие в этой конференции международных экспертов.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян придал важность постоянному повышению качества политических исследований, обмену опытом и объективной оценке проводимых реформ в результате их анализа. Пашинян придал важность также и анализу системы управления.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян выразил надежду, что конференция в Ереване будет способствовать обмену опытом и повышению уровня экспертных аналитических навыков.
В свою очередь, Стойчев выразил уверенность, что конференция в Ереване создаст новые основы для регионального сотрудничества, позволяя участникам ознакомиться с последними тенденциями в социологии и обменяться успешным опытом. Он представил премьер-министру темы, которые будут обсуждаться на конференции и возможности для сотрудничества с армянскими партнерами.