Բելգիայի վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Բելգիայի Թագավորության վարչապետ Շառլ Միշելը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին վարչապետ ընտրվելու կապակցությամբ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է ՀՀ վարչապետի կայքը:
«Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ ընտրվելու կապակցությամբ հղում եմ ձեզ անկեղծ շնորհավորանքներս ու հաջողության լավագույն բարեմաղթանքներս։
Հաճելի կլինի ձեզ հետ միասին աշխատել՝ ի նպաստ մեր երկու երկրների միջև հաստատված փայլուն համագործակցության և բարեկամական հարաբերությունների էլ ավելի ամրապնդման»։

Премьер-министр Королевства Бельгии направил поздравительное послание премьер- министру Армении
По случаю вступления Никола Пашиняна в должность премьер-министра Армении поздравительное послание направил премьер-министр Королевства Бельгии Шарль Мишель.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью правительства Армении, в послании, в частности, сказано:
«В связи с избранием премьер-министром Республики Армения шлю вам искренние поздравления и наилучшие пожелания успеха.
Будет приятно работать с вами во благо блестящего сотрудничества, налаженного между нашими двумя странами и ради ещё большего укрепления дружественных отношений».