Քննչական կոմիտեի վարույթում թիվ 11 դպրոցի տնօրենի նկատմամբ հարուցված քրեական գործ չկա
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  ՀՀ քննչական կոմիտեի վարույթում Մոնթե Մելթոնյանի թիվ 11 դպրոցի տնօրենի նկատմամբ հարուցված քրեական գործ չկա: «Արմենպրես»-ին  այս մասին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Ավելի վաղ Երևանի ավագանու «Ելք» խմբակցության անդամ Անահիտ Բախշյանը տեղեկացրել էր, որ Մոնթե Մելքոնյանի անվան թիվ 11 դպրոցի նախկին տնօրեն Ռուզան Ազիզյանի նկատմամբ քրեական գործ Է հարուցվել: «Մայիսի 11-ին Երևանի Մոնթեի անվան դպրոցի նախկին տնօրեն Ռուզաննա Ազիզյանի նկատմամբ Մալաթիայի դատախազությունն արդեն քրեական գործ է հարուցել, մնաց նրան ամերիկաներից hետ բերել ու դատարանի առաջ կանգնեցնել»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Անահիտ Բախշյանը:
Երևանի Մոնթե Մելքոնյանի անվան թիվ 11 դպրոցի մեծաթիվ աշակերտներ, ծնողներ, մի խումբ աշխատակիցներ բողոքի ակցիա են կազմակերպել: Նրանք պահանջում են տնօրեն Ռուզաննա Ազիզյանի հեռացումը: Տնօրենը հրաժարականի դիմումը ներկայացրել է մայիսի 5-ին:

YEREVAN, MAY 12, ARMENPRESS. There is no criminal case filed against the former principal of Yerevan’s Monte Melkonyan public school in the Investigative Committee proceedings, the Investigative Committee told Armenpress.
Earlier Anahit Bakhshyan, member of the Yerevan City Council from Yelk faction, said on Facebook that a criminal case was launched against former principal of the Monte Melkonyan public school Ruzanna Azizyan.
A heated protest involving school children, parents and staff launched in Yerevan’s Monte Melkonyan school on May 4. The protesters were demanding the resignation of the principal – Ruzanna Azizyan.
Ruzanna Azizyan filed for resignation on May 5. She has been dismissed on May 5 following her resignation request.