ՀՀ նախագահը կոչ է արել քաղաքական ուժերին շարունակել խորհրդակցությունները ճգնաժամից ելք գտնելու ուղղությամբ
ՀՀ նախագահը կոչ է արել քաղաքական ուժերին շարունակել խորհրդակցությունները
ճգնաժամից ելք գտնելու ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը մայիսի 2-ին հայտարարություն է տարածել: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմից: Նախագահի հայտարարության մեջ ասվում է.
Երեկ Ազգային ժողովը չկարողացավ ընտրել երկրի վարչապետ: Խորապես ցավում եմ, որ քաղաքական ճգնաժամը շարունակվում է, չնայած այն բանին, որ բոլորն էլ հայտարարում են երկրի ապագայի համար դրա վտանգավորության մասին:
Մեր բոլորի ուշադրությունը սևեռված է ներգրավված քաղաքական ուժերի գործողությունների վրա: Կոչ եմ անում առաջիկա շաբաթվա ընթացքում շարունակել խորհրդակցությունները ճգնաժամից ելք գտնելու ուղղությամբ, որը կծառայի մեր ընդհանուր ազգային շահերին»:

President Sarkissian calls on political forces to continue consultations for solving domestic crisis
YEREVAN, MAY 2, ARMENPRESS. Armenian President Armen Sarkissian released a statement on May 2, the president’s office told ARMENPRESS.
Yesterday the National Assembly was unable to elect the country’s Prime Minister. I deeply regret that the political crisis continues, despite the fact that everyone is announcing about its dangerousness for the country’s future.
We are all focused on the actions of the political forces involved. I urge to continue consultations during the upcoming week for finding a way out from the crisis, which will serve our common national interests,” the president said in the statement.