2018 թվականի առաջին եռամսյակում արձանագրված դրական ցուցանիշները պետք է պահպանվեն. Կարեն Կարապետյան
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանը կառավարության նիստում հայտարարել է, որ 2018 թվականի առաջին եռամսյակում արձանագրված դրական ցուցանիշները պետք է պահպանվեն և կատարելագործվեն։ Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, Կարեն Կարապետյանը հանրապետական գործադիր մարմինների ղեկավարների պաշտոնակատարներին, ինչպես նաև մարզպետներին հանձնարարել է հետևողական շարունակել աշխատանքները և պահպանել կառավարության բնականոն գործունեության ռեժիմը:
«Հատուկ ուշադրություն ենք դարձնում դրան, ճիշտ է գիտեմ, որ այդպես էլ եղել է, այս պահին հատուկ ուշադրություն և բնականոն ռեժիմի ենք անցնում»,- ասել է վարչապետի պաշտոնակատարը:
Ընթացիկ տարվա առաջին եռամսյակի ընթացքում ՀՀ-ում արձանագրվել է 10,6 տոկոս տնտեսական ակտիվության ցուցանիշ:

Positive figures of first quarter of 2018 should be maintained, says Armenia’s acting PM
YEREVAN, APRIL 26, ARMENPRESS. During today’s Cabinet meeting acting Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan said the positive figures recorded in the first quarter of 2018 should be maintained and improved, reports Armenpress.
He tasked the acting heads of republican executive bodies, as well as governors to consistently continue the works and keep the government’s normal activity regime.
“We should pay a specific attention to that, although I know it happened so, but at this moment we should pay a specific attention”, the acting PM stated.