The HALO Trust-ի պաշտոնյան ԱՀ ԱԳ նախարարին ներկայացրել է ականի կյանքեր խլած պայթյունի միջադեպի քննության ընթացքը
The HALO Trust-ի պաշտոնյան ԱՀ ԱԳ նախարարին ներկայացրել է ականի կյանքեր խլած
պայթյունի միջադեպի քննության ընթացքը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ապրիլի  10-ին ընդունել է «The HALO Trust» ոչ կառավարական կազմակերպության արցախյան ծրագրի ղեկավար Մայքլ Նյուտոնին։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են մարտի 29-ին Արցախի Հանրապետության Մարտակերտի շրջանում ականի պայթյունից  The HALO Trust–ի զոհված աշխատակիցների ընտանիքի անդամների և վիրավորվածների սոցիալական  պաշտպանությանը վերաբերող հարցեր։ Մայքլ Նյուտոնը ներկայացրել է միջադեպի կապակցությամբ կազմակերպության կողմից իրականացվող քննության ընթացքը։
Մայքլ Նյուտոնը կրկին երախտագիտություն է հայտնել Արցախի կառավարությանը՝ կազմակերպությանը օպերատիվ օգնություն ցուցաբերելու համար, ինչպես նաև անձամբ ԱԳՆ ղեկավար Մասիս Մայիլյանին՝ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրեն Կարեն Սարգսյանի հետ միասին  The HALO Trust–ի գրասենյակ այցելության և Արցախի իշխանությունների անունից բարոյական աջակցության համար։
Մասիս Մայիլյանը հաստատել է  Արցախի իշխանությունների պատրաստակամությունը՝ հետագայում ևս անհրաժեշտ աջակցություն ցուցաբերել Հանրապետությունում The HALO Trust–ի գործունեությանը։

YEREVAN, APRIL 10, ARMENPRESS. Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Masis Mayilian received the Artsakh Program Manager of The HALO Trust international NGO, Michael Newton on April 10.
As ARMENPRESS was informed from the press service of MFA Artsakh, during the meeting, the sides discussed issues related to the social security of the family members of the The HALO Trust deceased staffers, and those injured as a result of the March 29, 2018 mine explosion in the Martakert region of Republic of Artsakh. Michael Newton briefed on the course of the organization's investigation into the incident.
Michael Newton once more expressed his gratitude to the Government of Artsakh for the prompt assistance rendered to the organization, as well as personally to the Foreign Minister, Masis Mayilian, for visiting The HALO Trust Office with the Director of the State Emergency Service, Karen Sargsyan, and for the moral support provided on behalf of the authorities of Artsakh.
Masis Mayilian reiterated the readiness of the Artsakh authorities to continue supporting the activities of The HALO Trust in the Republic.