«Ռոստեխ»-ը ռազմական արտադրանքի 200-ից ավելի նմուշներ կներկայացնի ArmHiTec 2018 ցուցահանդեսում
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ռոստեխ» պետական կորպորացիայի հոլդինգներն ու ձեռնարկությունները ռուսական զենքի 200-ից ավելի նմուշներ կներկայացնեն ArmHiTec 2018 ցուցահանդեսում, որը մարտի 29-ից մինչեւ 31-ը տեղի Է ունենում Երեւանում:
Այդ մասին, ինչպես հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը, մարտի 29-ին հայտնել Է «Ռոստեխ»-ի պատվիրակության ղեկավար, «ՌոսօբորոնԷքսպորտ»-ի մարկետինգային գործունեության դեպարտամենտի պետի տեղակալ Վլադիմիր Գոնչարովը:
«Այս տարի «Ռոստեխ»-ի ձեռնարկություններն ընդհանուր առմամբ կներկայացնեն ռազմական նշանակության արտադրանքի 200-ից ավելի նմուշներ, այդ թվում՝ զինամթերքի 100-ից ավելի տեսակներ, ցամաքային զորքերի համար նախատեսված մարտական մեքենաներ, ավիացիոն եւ ուղղաթիռային տեխնիկա, կապի միջոցներ եւ անվտանգության ապահովման համալիրներ, ինչպես նաեւ զորքերի տակտիկական օղակի կառավարման ժամանակակից համակարգեր»,-ասել Է Գոնչարովը: ArmHiTec 2018-ում միասնական ռուսական ցուցադրանքի կազմակերպիչը «ՌոսօբորոնԷքսպորտ»-ն Է, որը մտնում Է «Ռոստեխ» պետական կորպորացիայի մեջ:

Russia’s Rostec to present 200+ types of weaponry in Yerevan ArmHiTec 2018
YEREVAN, MARCH 29, ARMENPRESS. Enterprises and holdings of Rostec, the Russian state corporation, will present more than 200 types of Russian-made weaponry at the upcoming ArmHiTec 2018 exhibition, due March 29-March 31 in Yerevan, Armenia, Rostec delegation leader and deputy head of marketing of Rosoboronexport Vladimir Goncharov said, TASS reported.
“This year Rostec enterprises will present a total of more than 200 samples of military production, including more than 100 types of ammo, infantry combat vehicles, aviation and helicopter equipment, communication devices and security complexes as well as modern systems of tactical circle management of troops,” he said.
Rosoboronexport, which is part of Rostec State Corporation, is the organizer of Russian presentation in the upcoming ArmHiTec 2018 fair.