«Ռոստեխ»-ը ռազմական արտադրանքի 200-ից ավելի նմուշներ կներկայացնի ArmHiTec 2018 ցուցահանդեսում
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ռոստեխ» պետական կորպորացիայի հոլդինգներն ու ձեռնարկությունները ռուսական զենքի 200-ից ավելի նմուշներ կներկայացնեն ArmHiTec 2018 ցուցահանդեսում, որը մարտի 29-ից մինչեւ 31-ը տեղի Է ունենում Երեւանում:
Այդ մասին, ինչպես հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը, մարտի 29-ին հայտնել Է «Ռոստեխ»-ի պատվիրակության ղեկավար, «ՌոսօբորոնԷքսպորտ»-ի մարկետինգային գործունեության դեպարտամենտի պետի տեղակալ Վլադիմիր Գոնչարովը:
«Այս տարի «Ռոստեխ»-ի ձեռնարկություններն ընդհանուր առմամբ կներկայացնեն ռազմական նշանակության արտադրանքի 200-ից ավելի նմուշներ, այդ թվում՝ զինամթերքի 100-ից ավելի տեսակներ, ցամաքային զորքերի համար նախատեսված մարտական մեքենաներ, ավիացիոն եւ ուղղաթիռային տեխնիկա, կապի միջոցներ եւ անվտանգության ապահովման համալիրներ, ինչպես նաեւ զորքերի տակտիկական օղակի կառավարման ժամանակակից համակարգեր»,-ասել Է Գոնչարովը: ArmHiTec 2018-ում միասնական ռուսական ցուցադրանքի կազմակերպիչը «ՌոսօբորոնԷքսպորտ»-ն Է, որը մտնում Է «Ռոստեխ» պետական կորպորացիայի մեջ:

Ростех представит более 200 образцов военной продукции на выставке ArmHiTec в Ереване
Холдинги и предприятия госкорпорации "Ростех" представят более 200 передовых образцов российского вооружения на выставке ArmHiTec 2018, которая проходит с 29 по 31 марта в Ереване, сообщил в четверг глава делегации Ростеха, заместитель начальника департамента маркетинговой деятельности "Рособорнэкспорта" Владимир Гончаров.
"В этом году предприятия Ростеха представят общей сложности свыше 200 образцов продукции военного назначения, среди которых более 100 видов боеприпасов, боевые машины для наземных войск, авиационная и вертолетная техника, средства связи и комплексы обеспечения безопасности, а также современные войсковые системы управления тактического звена", - сказал Гончаров.
Организатором единой российской экспозиции на ArmHiTec-2018 является "Рособоронэкспорт", входящий в госкорпорацию "Ростех", сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.