Պետերբուրգում տաք ջրի շատրվանը մի քանի շենքերի ապակիներ Է ջարդել
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սանկտ Պետերբուրգի կենտրոնում տաք ջրի արտենետում Է տեղի ունեցել մաշված ջերմատարից: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել Է քաղաքի Էներգետիկայի եւ ինժներական ապահովման կոմիտեի նրեկայացուցիչը: Միջադեպը տեղի Է ունեցել Դեւյատա Սովետսկայա փողոցի թիվ 18-ում:
Ջարդվել են հարեւան շենքերի ապակիները, վնասվել Է մի քանի ավտոմոբիլ, առանց ջեռուցման Է մնացել 38 շենք: Գործակալության զրուցակիցը հավելել Է, որ այդ հատվածում թերություն են հայտնաբերել վերջին երկու շաբաթվա ընթացքում չորրորդ անգամ անընդմեջ, ինչը կապված Է ջերմատարի խիստ մաշվածության հետ:

В Петербурге фонтан горячей воды выбил стекла в нескольких зданиях
В центре Санкт-Петербурга произошел выброс горячей воды из изношенной теплотрассы, сообщил РИА Новости представитель городского комитета по энергетике и инженерному обеспечению.
Инцидент произошел на Девятой Советской улице, 18. В соседних зданиях разбиты стекла, повреждено несколько автомобилей, без отопления осталось 38 домов, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Собеседник агентства добавил, что дефект на этом участке выявили четвертый раз подряд за последние две недели, это связано с высокой степенью износа тепломагистрали.