ԵՄ-ն չորս սիրիացիների դեմ պատժամիջոցներ սահմանեց քիմգրոհներին մեղսակցության կասկածանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրամիությունը պատժամիջոցներ Է սահմանել չորս սիրիացիների դեմ, որոնք, հանրակցության կարծիքով, պատասխանատու են Սիրիայի քաղաքացիական բնակչության դեմ քիմիական գրոհների համար: Այդ մասին, ինչպես հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը, ասված Է Եվրամիության Խորհրդի հայտարարության մեջ, որի նիստը մարտի 19-ին տեղի Է ունեցել Բրյուսելում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«2018 թվականի մարտի 19-ին Խորհուրդը չորս մարդու ավելացրեց սիրիական ռեժիմի դեմ պատժամիջոցների ցուցակում»,-նշվում Է դրանում: ԵՄ-ն խստացրել Է Սիրիայի դեմ սահմանված պատժամիջոցները՝ սեւ ցուցակում ներառելով այդ երկրի երեք գիտնականների եւ մեկ զինվորականի: «ԵՄ-ի Խորհուրդը չորս մարդու Է ավելացրել այն անձանց ցուցակում, որոնց նկատմամբ ԵՄ-ն սահմանափակիչ միջոցներ Է կիրառում քիմիական զենքի ստեղծման գործում եւ խաղաղ բնակչության դեմ դրա օգտագործման մեջ նրանց դերակատարության համար»,-ասված Է հայտարարության մեջ:

Евросоюз ввел санкции против четырех сирийцев по подозрению в причастности к химатакам
Евросоюз ввел санкции против четырех сирийцев, ответственных, по мнению сообщества, за химатаки против гражданского населения в Сирии. Как передает Арменпресс, об этом говорится в заявлении Совета ЕС, заседание которого проходит в понедельник в Брюсселе.
"19 марта 2018 года Совет добавил четыре человека в список санкций против сирийского режима", - отмечается в нем.
ЕС ужесточил санкции против Сирии, внеся трех ученых и одного военного из этой страны в черный список.
"Совет ЕС добавил четырех человек в список лиц, являющихся целью ограничительных мер ЕС против сирийского режима за их роль в создании химического оружия и его использовании против мирного населения", - говорится в заявлении.