Թուրքական զորքերը հրետակոծել են Աֆրինը, զոհվել Է առնվազն 18 մարդ. Firat
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքական հրետանին առավոտից ինտենսիվ կերպով գնդակոծում Է Սիրիայի հյուսիսում գտնվող Աֆրին քաղաքը (Հալեպից 65 կիլոմետր հեռավորությամբ): Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Firat քրդական գործակալությունը:
Նրա տեղեկությունների համաձայն, առնվազն 18 մարդ Է զոհվել Էլ-Քադիմայի, Աշրաֆիայի եւ Մահմուդիայի շրջաններում: Զգալի նյութական վնաս Է հասցվել բնակելի թաղամասերին: Գործկալության տվյալներով՝ ավերված շենքերի փլատակների մեջ կան տուժածներ: Կարմիր Մահիկի քրդական ընկերության աշխատակիցները փրկարարական աշխատանքներ են կատարում կամավորների խմբերի հետ միասին:
Ավելի վաղ «Ժողովրդական ինքնապաշտպանության ուժերի» քրդական ջոկատների դիրքերին, որոնք պաշտպանում են քաղաքը, հարված Է հասցրել թուրքական օդուժը: Firat-ի տվյալներով՝ զոհվել Է վեց մարդ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: турецкие войска обстреляли Африн, погибли 18 человек
Турецкая артиллерия ведет с утра интенсивный обстрел города Африн (65 км от Алеппо) на севере Сирии. Как передает Арменпресс, об этом сообщило курдское агентство Firat.
По его сведениям, не менее 18 человек погибли в районах Эль-Кадима, Ашрафия и Махмудия.
Нанесен значительный материальный урон жилым кварталам. По информации агентства, под обломками рухнувших зданий есть пострадавшие. Сотрудники Курдского общества Красного Полумесяца вместе с бригадами добровольцев проводят спасательные работы.
Ранее по позициям курдских отрядов "Сил народной самообороны", защищающих город, нанесла удар турецкая авиация. По данным Firat, погибли шесть человек.