Ադրբեջանը դիտարկման ժամանակ ԵԱՀԿ առաքելությունը դուրս չի բերել առաջապահ դիրքեր
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, ԵԱՀԿ առաքելությունը մարտի 15-ին հրադադարի ռեժիմի պլանային դիտարկում է անցկացրել Արցախի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում՝ Մարտունու շրջանի Կուրոպատկինո բնակավայրից դեպի հարավ-արևելք։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի (ԳՆԱՆ) դաշտային օգնականներ Միխայիլ Օլարուն (Մոլդովա) և Գենադիե Պետրիկան (Մոլդովա), ինչպես նաև ԳՆԱՆ գրասենյակի աշխատակիցՄարտին Շուստերը (Գերմանիա)։
Շփման գծի հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացրել ենԵԱՀԿ ԳՆԱՆ դաշտային օգնական Օգնեն Յովիչը (Բոսնիա և Հերցեգովինա) և անձնական օգնական Սայմոն Թիլերը (Մեծ Բրիտանիա):

YEREVAN, MARCH 15, ARMENPRESS. On March 15, in accordance with the agreement reached with the authorities of the Republic of Artsakh, the OSCE Mission conducted a planned monitoring of the ceasefire regime on the Line of Contact between the armed forces of Artsakh and Azerbaijan, to the south-east from Kuropatkino settlement of the Martuni region, Artsakh’s foreign ministry told Armenpress.
From the positions of the Defense Army of Artsakh, the monitoring was conducted by Field Assistants to the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office (CiO) Mihail Olaru (Moldova) and Ghenadie Petrica (Moldova), as well as staff member of the Office of the CiO Personal Representative Martin Schuster (Germany).
From the opposite side of the Line of Contact, the monitoring was conducted by Field Assistant to the Personal Representative of the OSCE CiO Ognjen Jovic (Bosnia and Herzegovina) and Personal Assistant to the CiO Personal Representative Simon Tiller (Great Britain).