ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տարածքում, մարտի 4-ի ժամը 15:00-ի դրությամբ, կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Փակ է Վարդենյաց լեռնանցքը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության պաշտոնական կայքից, դժվարանցանելի է Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը:
Մարտի 4-ին հանրապետության առանձին շրջաններում, մարտի 5-6-ը, 7-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ: Մարտի 7-ի ցերեկը, 8-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Նախարարությունը բոլոր վարորդներին հորդորում է մարզեր երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ գործակալությունից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:

На территории  Армении есть труднопроходимые  дороги
Как  стало известно Арменпресс с  официального сайта МЧС РА, труднопроходима дороги   Сотк-Карвачар.
В отдельных районах Армении 4 марта, а 5-6 марта, 7 марта ночью и 9 марта днем на значительной территории республики время  от времени ожидаются осадки. 7 марта  днем,  8 марта и 9 марта ночью  погода ожидается без осадков.
Водителям рекомендуется  ездить исключительно с зимними шинами.
Согласно информации  департамента ЧС Министерства внутренних дел  Грузии и Главного управления Северной  Осетии МЧС России, дорога Степанцминда-Ларс  открыта для  всех видов транспорта.