Արմեն Սարգսյանը հարգանքի տուրք մատուցեց մարտի 1-ի զոհերի հիշատակին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության 4-րդ նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանը հարգանքի տուրք մատուցեց 2008թ. մարտի 1-ի ցավալի իրադարձությունների զոհերի հիշատակին:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Ազգային ժողովում ՀՀ նախագահի ընտրության հարցի քննարկման ընթացքում իր ելույթում Արմեն Սարգսյանը նախ հիշեցրեց, որ 10 տարի առաջ այս օրը հայ ժողովուրդը բախվեց ծանր մարտահրավերի, որի արդյունքում ունեցավ ցավալի կորուստներ:
«Ես գիտեմ, որ խորհրդարանն արդեն հարգել է մարտի 1-ի զոհերի հիշատակը: Ես էլ իմ հերթին ցանկանում եմ հարգանքի տուրք մատուցել այս ողբերգական իրադարձության զոհերի հիշատակին»,- նշեց ՀՀ 4-րդ նախագահի թեկնածուն:

Presidential candidate Armen Sarkissian pays tribute to memory of 2008 March 1 victims
YEREVAN, MARCH 1, ARMENPRESS. Armen Sarkissian, candidate for the 4th President of Armenia, paid tribute to the memory of the victims of March 1, 2008 painful events, reports Armenpress.
In his remarks during the debate of the election of the President of Armenia in the Parliament, Armen Sarkissian reminded that 10 years ago this day the Armenian people faced a difficult challenge as a result of which it suffered painful losses.
“I know that the Parliament has already paid tribute to the memory of the March 1 victims. I also want to pay tribute to the memory of the victims of this tragic event”, the presidential candidate said.