Արմեն Սարգսյանը իրական առաջամարտիկ է եղել բոլոր ոլորտներում. ԱԺ-ում մեկնարկել է ՀՀ 4-րդ նախագահի ընտրության հարցի քննարկումը
Արմեն Սարգսյանը իրական առաջամարտիկ է եղել բոլոր ոլորտներում. ԱԺ-ում
մեկնարկել է ՀՀ 4-րդ նախագահի ընտրության հարցի քննարկումը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի խորհրդարանում մեկնարկել է ՀՀ 4-րդ նախագահի ընտրության հարցի քննարկումը։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ 4-րդ նախագահի թեկնածուին պատգամավորներին ներկայացրեց Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը: «Հարգելի խորհրդարան, այսօր պատմական օր է, քանի որ մենք առաջին անգամ Ազգային ժողովում պետք է ընտրենք Հայաստանի Հանրապետության նախագահին: Ես պատիվ ունեմ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության և Դաշնակցության անունից ձեզ ներկայացնել Հայաստանի Հանրապետության 4-րդ նախագահի թեկնածուին»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Բաղդասարյանը:
Նա հիշեցրեց, որ Հայաստանի Հանրապետական  կուսակցության գործադիր մարմնի հունվարի 18-ին նիստում որոշում է կայացվել ՀՀ նախագահի պաշտոնում առաջադրել Արմեն Սարգսյանի թեկնածությունը: «ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Ազգային ժողովում մեծամասնություն կազմող քաղաքական ուժի անունից Արմեն Սարգսյանին առաջարկել է հավանություն տալ ՀՀ նախագահի պաշտոնում իր թեկնածությունն առաջադրելու առաջարկին: Շուրջ մեկ ամիս քաղաքական ուժերի, հանրության լայն շրջանակները ներկայացնող հասարակական, բարեգործական, գիտական, գործարար շրջանակների հետ հանդիպումներից հետո փետրվարի 16-ին ՀՀ Նախագահի հետ հանդիպմանը իր պատրաստակամությունը հայտնեց ողջ էությամբ և եռանդով ներգրավվել այս պատասխանատու գործին»,- ասաց Բաղդասարյանը:
Նա հավելեց, որ Արմեն Սարգսյանը բոլոր ոլորտներում հանդես է եկել որպես իրական առաջամարտիկ: Վահրամ Բաղդասարյանը մեջբերեց ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի խոսքերն այն մասին, թե ինչ չափանիշների պետք է համապատասխանի ՀՀ 4-րդ նախագահը՝ շեշտելով, որ Արմեն Սարգսյանը համապատասխանում է այդ չափանիշներին:

‘Armen Sarkissian has been a true pioneer in all sectors’ – Lawmakers debate election of 4th President
‘Armen Sarkissian has been a true pioneer in all sectors’ – Lawmakers debate election of 4th
YEREVAN, MARCH 1, ARMENPRESS. Debates on the election of 4th President of Armenia kicked off in the parliament.
Vahram Baghdasaryan, head of the Republican Party (HHK) faction presented the presidential candidate to Armenia’s lawmakers.
“Today is a historic day because for the first time we must elect the President of Armenia in the National Assembly. On behalf of the Republican Party and the ARF, I have the honor to present the candidate for 4th President of Armenia,” Baghdasaryan said.
He reminded that the ruling party decided to nominate Armen Sarkissian’s candidacy during the January 18 Executive Body session of the HHK.
“On behalf of the political force which comprises majority in the National Assembly, President Serzh Sargsyan offered Armen Sarkissian to approve the proposal on nominating his candidacy for President of Armenia. After nearly a month of meetings with political parties, civil, charity, scientific and business circles representing the wide circles of the society, he expressed readiness at the February 16 meeting with the President to be involved in this responsible task with his entire vigor,” Baghdasaryan said.
The HHK official added that Armen Sarkissian has been a true pioneer in all sectors. Baghdasaryan quoted President Serzh Sargsyan’s earlier comments on what standards the future president should have, mentioning that Sarkissian truly has all those standards.